Kiracınız tarafından kira bedeli ödenmiyor ise mahkemeye yapmış olduğunuz başvuru sayesinde kiracınızı tahliyesini isteme gibi bir imkânınız bulunuyor. Kiraya vermiş olduğunuz evinizin bir süre sonra kiracı tarafından ödeme yapılmaması can sıkıcı bir durumdur. Kiracınızla birlikte yapmış olduğunuz anlaşmaya kiracının uymaması sonucu dilekçeler ortaya çıkar. Kiracı tarafından para ödemesinin, uzun süre gecikmesi sonucu olarak karşı taraftan tahliye dilekçesi isteyebilirsiniz.

Eğer siz de karşı tarafı mahkemeye vermek istiyorsanız bu yazımızda dilekçe detaylarını görebilirsiniz. Mahkemeye verilecek olan kira parasının ödenmemesi nedeni ile tahliye dilekçesine başvurarak şikayette bulunabilirsiniz. Aşağıda yer alan tahliye dilekçesini doldurup mahkemeye başvuru yaptığınız zaman mahkemeden sonuç gelecektir. Kira ödemesi için süreç verilmesinin ardından ödeme gerçekleşmiyorsa, tahliye kararı ile evinizi geri alabilirsiniz.

 

………………….  MAHKEMESİNE

 

DAVACI     :

 

VEKİLİ     :

 

DAVALI     :

 

KONU       : Kira Parasının Ödenmemesi Nedeniyle Tahliye İstemi.

 

AÇIKLAMALAR :

 

1-) Davalı …, …/…/… tarihli  Kira Sözleşmesi gereğince  müvekkilimin … Sanayi Sitesi’ndeki  …numaralı taşınmazında kiracıdır. Kira parası aylık …. TL.’dir.

 

 

2-) Davalı … aydır kirayı ödememektedir. Müvekkilimin, tüm ihtarlarına ve iyiniyetine rağmen kirayı ödememede ısrarcıdır ve müvekkilimden kaçmaktadır.

 

 

3-) Yapmış olduğumuz icra takipleri de sonuçsuz kalmıştır. Bu nedenle dava açılma zorunluluğu doğmuştur.

 

 

HUKUKİ NEDENLER    : 2004 S. K. m. 269, 269/d ve ilgili mevzuat.

 

 

HUKUKİ DELİLLER    : Kira sözleşmesi, İcra dosyası, tanık beyanları ve diğer deliller.

 

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, kiracının tahliyesine, yargılama giderlerinin de davalıya yükletilmesine, karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

 

 

Davacı Vekili

Av.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz