Milyonlarca Kiracı İçin Şok Karar!

 

Kiracılar için her geçen gün yeni bir karar gündemde olurken, bu sefer de geçtiğimiz günlerde yaşayan bir kiracının başına gelen olay tüm kiracıları ilgilendiriyor. Kira sözleşmesini mülk sahibi ile yapmayan ve mülk sahibinin hesabına kira ödemesi yapmayan icralık oluyor…

Bursa’nın Orhangazi’de yaşamakta olan bir vatandaş mülk sahibinin evini başkasından kiralamış olup, kira sözleşmesini de aynı kişi ile yapmıştır. Bu sözleşme dahilinde kira ödemelerini ise mülk sahibine değil sözleşmeyi yaptığı kişiye ödemiş olup, daha sonra ise mülk sahibinin icraya vermesi şoku ile sarsılmıştır. Bu durum kiracının şok olmasının yanı sıra, hemen mahkemeye başvurarak verilen icraya itiraz etmesi ile neticelense bile mahkeme kiracının icra işleminin devamına karar vermiştir.

 

Kiracıya Şok İcra!

 

Bu habere göre artık kiracıların bu konuda dikkatli olması ve mülk sahibi ile sözleşme yaparak kira ödemelerini ona yapması konusunda tedbirli olması konusunda uyarılar içermekte olup, şimdiye kadar yapılan ödemeler konusunda da ev sahibi yani mülk sahibi ile görüşmelidir. Aksi takdirde kiracıların icra şoku ile karşılaşması aynı Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşam süren vatandaş gibi duruma gelmesi gibi sonuçlanabilir. Tabi ki kiracı oluşan mahkemeye kirayı verdiği kişiyi de dahil etme durumu olsa da bu gibi durumlar ile karşılaşmamak adına kesinlikle kira sözleşmesini de kira ödemelerini de mülk sahibinin hesabına yapılması şarttır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz