Kiracıları Sevindirecek Olumlu Düzenleme Geldi!

 

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, yaptığı açıklama üzerine kira artış oranları konusun da yapılan düzenlemenin TÜFE ile belirlenmesinin yanı sıra en düşük kira belirlenmesine ilişkin konuda açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada ise TÜFE ve ÜFE oranının ortalamasının alınması ve hangisi düşük ise onu kullanma yönünde açıklama yaptı.

 

TBMM Görüşmeler Yapıldı!

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri yapıldı. Yapılan görüşmede kira oranlarının TÜFE üzerinden yani Tüketici Fiyat Endeksi üzerinden hesaplanması konusunda yapılan öneriler ve düzenlemenin ön görülen müzakeresi yapıldı. Buna göre AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, yaptığı açıklamada bu artışın hem kiracı için hem de mülk sahibi için olumlu olması gerektiğini vurgulamış olup, bu konunun Hazine ve Maliye Bakanlığı veya Cumhurbaşkanlığına devredilmesi gerektiğini belirtmiştir.

 

Teklif Sahibinden Açıklama!

 

Teklif sahibi olan AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, TÜFE ve ÜFE oranlarının artışları yıla ve duruma göre farklılık göstereceği konusunda açıklama yaparken, bu şekilde yapılan açıklamaların haklı olduğu düşünülmüş olup kiracıları sevindirecek bir öneride bulundu. Bu öneri ise TÜFE ve ÜFE oranının sabit şekilde alınmamasını ve hangisi düşük ise onun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bu teklifi ise Genel Kurula sunmuş olup, gelişmeler ise merak konusu oldu. Buna göre sonuç beklenmeye başlandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz