Kiracı Tahliye Yolları

Kiralık konutlarda iki taraf yer almaktadır. Bu kişiler kiracı ve mülk sahibi olarak adlandırılmaktadır. Mülk sahibi, olağan konutunu başkasına kiraya verebilmektedir. Yapılan sözleşmeler sonucunda mülk sahibi, konutunu kiracıya devreder ve kiracı eve yerleşir.

Mülk sahibi olan kişinin, kiracıyı çıkarabilmesi için belli noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Tahliye taahhütnamesi ise kiracıları tahliye yolları arasında ilk sırayı alır. Bu yöntem sayesinde ev sahipleri kiracıları gerekli gördükleri durumlarda haneden çıkarabilme hakkına sahiptir.

Tahliye Taahhütnamesi Geçerlilik Şartları

Tahliye taahhütnamesi nasıl doldurulur? Sorusu pek çok kişi tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Tahliye taahhütnamesi adı verilen belge, kontrat yapılırken ev sahibi ve kiracı arasında doldurulur. Tahliye taahhütnamesi üzerinde kiracıya ait TC kimlik numarası, adres, ad soy ad ve telefon bilgisi yer alır. Tahliye taahhütnamesi imzalarken taahhütnameye tarih atılması durumunda kanunen açık oluşmaktadır. Bu nedenle tarih atılmaması gerekir.

Tahliye Taahhütnamesi Nasıl Doldurulur?

Tahliye taahhütnamesinin üst kısmında ev sahibine ait bilgiler de yer alır. Bu bölüme ise ev sahibinin adı soy adı, adresi, TC kimlik numarası ve telefon numarası yazılır. Açıklama metninde ise kiracının tüm şartları kabul ettiğine, belirtilen sürede evi tahliye edeceğine ve şartların kendisine yazılı olarak bildirildiğine dair ibareler yer almaktadır. Kiracı ve v sahibi arasında imzalanan bu belgede tüm alanlar doldurulduktan sonra her iki tarafın da imza atması gerekir. Böylece taahhütname imzalanmış olur.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz