Kiracılarının konutları tahliye etmeleri için açılan davalarda, ev sahipleri avukatlara ne kadar ücret ödemekte? Kiracı tahliyeleri işlemleri için avukat ücretleri nedir? İşte avukatlık ve asgari tutarlar…

Kiracı tahliyesi avukatlık ücreti ne kadar?

Kiracıların tahliyesi için bazı durumlar meydana gelebiliyor. Kiracı ve ev sahibi arasında bir sözleşme imzalanabildiği gibi, belirtilen süre sonrası kiracının veya ev sahibinin haklı olduğu konular sonrası tartışmalar çıkabilmekte.

Konutun tahliyesinin sağlanması için ev sahibi kiracıyı uyarsa bile, kiracının evi boşaltmaması üzerine ev sahiplerinin hakları elbette yer alıyor. Ev sahipleri kiracının tahliye edilmesi için dava açma hakkına sahip. Ancak merak edilen bu davalar için avukatlara ne kadar ücret ödendiği oluyor.

AVUKATLIK ASGARİ ÜCRET TARİFESİ

Kiracıların tahliyesi için avukatlar için ücret hakkında bazı asgari ücret tarifesi yer alıyor. Avukatların davalarda yardım etmesi halinde ödenmesi gereken ücretler için kısaca özet geçmek gerekirse, ofisde sözlü danışma için saatlik 140 TL ücret ödenmesi gerekiyor ve takip edilen saat için ise 70 TL daha ödeniyor.

Daha fazla özet geçecek olursak eğer, kiracı tahliyelerinde avukatlara ödemeniz gereken ücretler genelde büyük bir sorun olmadığı sürece 140 TL – 1200 TL arasında olmaktadır. Ancak bu tutar kimi davalarda 380 TL olarak sollanırken, kimi davalarda ise 1200 TL olmakta. Eğer karşı taraf ile arada sorun bilindiğinden daha büyük ve sorunluysa, duruşmalar uzadıkça 1200 TL’yi de geçecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz