Çevre ve temizlik vergisi kapsamında çöp vergisini kim öder? Çöp vergisini mal sahipleri mi yoksa kiracı varsa kiracı mı öder? İşte çöp vergisi hakkında merak edilenler…

Çöp vergisini kiracı mı öder?

Çevre ve temizlik vergisine dahil edilen çöp vergisi, her bölgeye ait belediyenin sağlamış olduğu temizlik hizmetleri için alınmaktadır. Bu vergiyi kimler öder? Çöp vergisini kiracı ödemek zorunda mı?

Eğer sizlerde çöp vergisi konut yada işyeri gibi bir gayrimenkul kullanıyorsanız çöp vergisi ödemeniz gerekiyor. Bu bakımdan temizlik hizmetinden faydalanan kişilerin bu vergiyi ödemesi gerekmekte. Hizmetten faydalanan kiracı olursa eğer, kiracılar çevre vergisini öder. İlk taksit mayıs ayı ve 2. taksitleri ise Kasım ayında ödenecek. Bu bakımdan yılda 2 sefer eşit taksit halinde ödendiğini belirtelim.

Bu bakımdan kiracılarda temizlik hizmetinden faydalanıyorsa, çevre vergisini ödeyecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz