Kiracı olan ve kirada oturanların tek hayali bir gün ev sahibi olup kendi evlerinde oturma isteği oluyor. Ancak ev satın alma durumu basit bir işlem olmuyor. Kiralık ev arayan kişiler aslında ev almaya yakın kişiler olabiliyor. Uzman bir emlak danışmanı, birçok doğru soru ile müşterisine ev satışı yapabilir. Peki kiracıların ev alabilecek durumda olduğu nasıl belli olur? İşte detaylar..

Kiralık ev bakan müşterilere ev satmak için bazı bilgiler…

Kiralık ev bakan müşteriler ev sahibi olması için bazı fikir alışverişlerinde bulunun. Genel anlamda yeni evlenen kişiler veya çocuk sahibi olan kişiler ev alma fikrine çok sıcak bakmaktadır. Müşteriler kiralık ev bakıyorsa, ev alma fikrine uzak değildir. Finans durumunu öğrenin ve taleplerini iyice öğrenin.

Bütçe ile yatırım durumlarını konuşun. İyice tanıyın ve doğru kararı aklınızda verin. Konut kredileri ile faiz oranları hakkında bazı açıklamalar da bulunun. Ulaşım gibi yatırım durumlarını açıklayın. Okul ve hastane durumlarından bahsederek ilgiyi çekebilirsiniz.

Ev sahibi olmanın bazı avantajlarından bahsedin!

Müşterilerinize aylık kira ödemek yerine kredi ödeyerek ev sahibi olmalarının öneminden bahsedin. Konut kredileri bittiğinde bütçe tasarrufu ve bir ev sahibi olduklarını dile getirin. Özellikle satın alacakları ev değerlenir ve kar edeceklerini vurgulayın. Ev sahibi olacağınız için her durum size ait olacaktır. Evi isteğiniz doğrultuda dekor edebilecekleri ve kiralamaktan daha iyi bir şey olduğunu söyleyin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz