Yeni bir eve taşındığınız zaman doğalgaz aboneliğinizin açılması için İGDAŞ ekibi gelmeli ve doğalgazı adına açtırmak isteyen kişinin de orada olması ve Doğalgaz kullanım sözleşmesini imzalaması gerekmekte. Peki kiracının doğalgaz aboneliği hakkında en fazla merak edilenlerin yanıtları…

Kiracının doğalgaz aboneliği!

Doğalgaz aboneliği alacak kiracı abonelik sözleşmesi yapmak zorundadır. Bu bakımdan dairede ev sahibi oturuyorsa, ev sahibinin abonelik sözleşmesi yapması gerekmektedir. Kiracı oturuyorsa eğer, bu sözleşme kiracı tarafından yapılmaktadır.

Kiracının doğalgaz açtırması

Online olarak doğalgaz kullanım sözleşmesi yapmanız halinde gazınızın açılması için bazı gerekli evraklar gerekmektedir. Gaz açılışı sırasında İGDAŞ personeline teslim etmeniz gereken bu evraklar mecburidir. Doğalgazınızın açılması için İGDAŞ ekibi geldiği zaman doğalgazı adına açtıracak kişi orada olmalı ve sözleşmeyi imzalamalı.

Sözleşmeyi doğalgazı kullanacak kişi kiracıysa kiracı, ev sahibiyse ev sahibi doldurmalı. Bina merkezi sistem olarak kullanılıyorsa, sözleşmeyi apartman yöneticisi herkes adına doldurur.

Kiracının doğalgaz aboneliği için hazır etmesi gereken evraklar neler?

Sözleşme yapılacak yerin tesisat numarasını,

Tapu yada kira kontratı fotokopisi gerekiyor

Sözleşme yapacak kişinin resmi kimlik beyanı (TC nolu)

Merkezi sistem için kullanım sözleşmesi ve yukarıda yer alan evrakların yanı sıra,

Sözleşmeyi yapacak olan yetkiliye kat sahinlerinin oy çokluğu ve yetkilendirildiğini gösteren fotokopi

Güvence bedeli ne anlama geliyor?

Doğalgaz için güvence bedeli bulunuyor. Bu bedel İGDAŞ‘ın alacaklarını bir nevi garantilemek için mekanik sayaç kullanan abonelerden sözleşmesini imzalaması sırasında aldığı ücrettir. Ön ödemeli sayaç kullananlardan ise bu güvence bedeli alınmıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz