Kiracıların konut içerisinde ve apartmanda ne gibi masraflar yaparak hangi giderleri ödedikleri merak ediliyor. Ne gibi masraflar mülk sahibine ait ve hangileri kiracıya ait işte merak edilenler hakkında detaylar…

Kiracının eve yaptığı masraflar!

Kiralama durumlarında ev sahipleri ile kiracılar arasında en fazla gündemde yer alan konular arasında konut ve apartmanlar için yapılmış olan giderlerde kimlerin yer alacağı ve kimlerin yer almayacağı hakkında çok fazla detay yer alıyor.

Kiralama durumu gerçekleşmesi halinde konut içerisinde bazı giderler ev sahibine ait olurken, bazı giderler ise kiracıların ödemesi gerekiyor. Kiracıların ev içerisine yapmış oldukları masraflar içerisinde ise zevk için harcamalar da yer alıyor.

Buna örnek verecek olursak eğer, kiracıların daire içerisinde kapı renklerini beğenmemeleri halinde bir masraf yaparak yeni kapılar getirmesi kiracının masrafı ve ona ait bir masraf oluyor. Buna bir örnek ise daire içerisinde kapıların kullanıma el vermemesi durumunda değiştirilmesi ise, eve yapılan ve gerekli bir masraf olduğu için ev sahibine ait oluyor.

Sizlere belirttiğimiz gibi, kiracıların zevki olan ve isteklerine göre yapmış oldukları masraflar, kiracılara ait bir masraf oluyor. Ancak evde zaruri olan masraflar ise ev sahibini alakadar ediyor. Bu durum apartman giderleri içerisinde de yer alıyor.

Apartmanlarda zevki yapılan harcamalar kiracılara ait olurken, eğer ciddi derecede sorun teşkil ediyor ve yapılması gerekli olan bir durum var ise bu masraf ev sahibi tarafından ödenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz