Yatırım olarak ev satın alacaklar için mülkün gerçek değer ve fiyat ile konum yönünden birçok özellik aylık kira durumunu belirliyor. İşte önemli bilgiler…

Satılık ev ilanlarına baktığımızda, kiracısı hazır birçok dairenin emlak yatırımı düşünen yani kira geliri isteyenlerin daha fazla ilgisini çekmekte. Bu ilanlarda kiracıların hangi aylık fiyat üzerinde evde oturduğu da daha fazla dikkat çekiyor. Peki kiracısı hazır olan ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Hazır kiracılı ev alırken bunlara dikkat edin!

Kiracının ve ev sahibi için bazı haklar bulunuyor. Kanunen ve genel uygulamalar genelde kiracıların lehine olmaktadır. Satın alacak olduğunuz evin kira sözleşme süresi ve oturmaya devam eden kiracıla tanışmanız daha sonradan başınızın ağrımaması için önemlidir.

Yeni ev sahibi olacağınız için kiracıla yeni bir anlaşma düzenlemeniz gerekiyor. Bunu asla unutmayın. Kiracının oturmaya devam ettiği evi satın alırsanız, kira sözleşmesi ve diğer koşullar otomatik olarak size geçiyor. Depozito değerinin de tarafınıza geçmesini talep edin.

Ayrıca yeni ev sahibi, elde edilen gelirin artmasını isteyebilir. Bu bakımdan hem yazılı hemde sözlü bir kira sözleşmesi olması gerektiğini belirtelim. Satın almadan önce mutlaka kira sözleşmesini değerlendirmenizde fayda olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz