Kiracı İhtar Örneği 2017

Kiraya verenin haklı sebeplerinin bulunması durumunda kiracıya ihtar gönderme hakkı bulunmaktadır. Kiracının ihtarname alması durumunda taşınmazı boşaltması gerekiyor. Kiraya verenin haklı tahliye sebepleri arasında kiracının aynı yıl içerisinde 2 kere kira bedelini yatırmaması ya da geciktirmesi, tahliye taahhütnamesi vermesine rağmen taşınmazı boşaltmaması, taşınmazın yıkılacak olması ya da taşınmaza kendisinin ya da birinci dereceden akrabasının ihtiyacı olduğunu kanıtlaması gibi nedenler yer alıyor. Bu gibi durumlarda ev sahibi aşağıda yer alan kiracı ihtar örneği 2017 örneklerinden birini yollayarak kiracının taşınmazı boşaltmasını isteme hakkına sahip oluyor.

Kiracı İhtar Örnekleri 2017

Kiracı İhtar Örneği 1

……………………..… HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE 

DAVACI                                :
VEKİLİ                                 :
DAVALI                                :

KONU                                   : Taahhüt nedeniyle tahliye talebinden ibarettir.

DAVANIN DEĞERİ            : … TL (Yıllık Kira Bedeli)

AÇIKLAMALAR                 :

1- Davalı, …/…/2015 tarihli kira sözleşmesi gereğince müvekkilin maliki olduğu … adresteki dairede …TL  aylık kira karşılığı oturmaktadır.

2- Kiracı davalı, kiralanan arasındaki sözleşmede 1 yıl sonra serbest idaresiyle tahliye taahhüdünde bulunmuştur. Bu taahhüde rağmen kiracı mecuru tahliye etmediğinden, ev sahibinin kirada bulunan oğlu dairede ouracağından bu davayı açmak zorunda kaldık.

HUKUKİ NEDENLER        : Türk Medeni Kanunu, HUMK ve diğer yasal nedenler.

HUKUKİ DELİLLER          : Tahliye Taahhütnamesi, emsal kira bedeli araştırmaları ve  diğer yasal deliller.

SONUÇ VE İSTEM             : Kiracının mecurdan tahliyesine, yargılama giderleri ile ücreti vekaletin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini müvekkil adına saygıyla arz ederim. …/…/2016

Kiracı İhtar Örneği 2

İHTAR EDEN :…….
VEKİLİ :…….
KARŞI TARAF :…….
KONU : Yeni Malik Sıfatı ile Tahliye İhtarıdır.

AÇIKLAMALAR :

1-Müvekkilimiz halen kiracı olarak oturmakta olduğunuz, ……. adresinde bulunan apartman dairesini ……… Tapu müdürlüğünün, …………. tarih ve ……… yevmiye nolu işlemi ile ev sahibinizden satın almış bulunmaktadır. (Tapu fotokopisi ektedir)

2-Taşınmaz, müvekkilim tarafından mesken olarak kullanılacaktır. Bu neden ile evvelce konutun eski sahibi ile aranızda yapmış bulunduğunuz kira mukavelesi, müvekkilimiz tarafından yenilenmeyecektir. Taşınmanızı kira döneminin sonunda tahliye etmenizi itiyoruz.

3-Konutun dönem sonunda tarafınızdan tahliye edilmemesi durumunda, aleyhinize “Yeni Malik Sıfatı İle” tahliye davası açacağımızı ve yargılama giderleri ve vekalet ücretinin tarafınıza ait olacağını ihtar ederiz.

İHTAR EDEN VEKİLİ
…….

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz