TOKİ konutlarında emekli kontejanlarının %50’ye çıkarılması sonucu her ay kira yardımı yapılması gündemde yerini alıyor. Emeklilere bayram ikramiyesi, banka promosyonu gibi avantajlar sunuluyor. Bu avantajların ardından ev desteği sunması da gündemde yerini aldı. TÜED yani Türkiye Emekliler Derneği tarafından kirada oturan emekliler için iki farklı talep gündeme girdi.

Düşük taksit imkanı ile ev sahibi olma imkanı sunuluyor ve TOKİ tarafından da emeklilere yüzde 25 kontejan ayrımına karar verildi. Ancak TÜED tarafından yüzde 25’lik kontejan %50’ye çıkarılması isteniyor. Bu durum karşısında sonuçların ne olduğu bilinmiyor ama emekliler için TOKİ büyük bir avantaj tanıyor. Ayrıca yapılan araştırmaya göre 3 emekliden biri TOKİ de oturuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz