Kiralık Ev Ararken Nelere Dikkat Edilir?

Özellikle de acil kiralık ev arayışında olan kişilerin daha hızlı davranmaları gerektiği için tercihte bulunmaları biraz daha zordur. Bu süreçte daha kısa sürede sonuç elde etmek isteyen kişilerin kiralık ev arayışlarında bazı noktalara dikkat etmeleri durumunda elde edecekleri sonuç çok daha iyi olacaktır. Peki, kiralık ev ararken nelere dikkat edilir?

Kiralık Ev Ararken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Arayışınızda çok daha kısa sürede sonuç elde edebilmek için mutlaka internetten kiralık daire ilanlarını inceleyin. Bu sayede çok daha kısa sürede çok daha fazla daire seçeneği inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. Üstelik bu yöntem sayesinde zamandan tasarruf ederken hiç yorulmadan hayallerinizdeki evi arama fırsatı da elde etmiş olursunuz.
  • Kiralık daire arıyorum diyorsanız arama motorunuzda “Kartal kiralık daire” gibi bölge belirterek arama yapmanız seçeneklerinizi daraltacağı için kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede gereksiz ilanlarla vakit kaybetmezsiniz.
  • Aradığınız evi bulduktan sonra kira kontratı imzalama aşamasında mutlaka kira sözleşmesi imzaladığınız kişinin taşınmaz sahibi olduğundan ya da taşınmaz sahibinin vekalet verdiği bir kişi olup olmadığını incelemeniz gerekir. Bunu tapu dairesinden sorgulamanız en doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.
  • Evin iç tasarımı kadar depreme olan dayanıklılığı, toplu ulaşım araçlarına olan mesafesi ve okul, hastane, alışveriş merkezi, marketler gibi yerlere olan uzaklığını da inceleyerek karar vermelisiniz.

 

 

 

 

 

kiralık ev ararken nelere dikkat edilir

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz