Kiralık Evde Hayvan Beslenir mi?

Kişisel ilgi alanlarımız, hobilerimiz bizleri birbirimizden ayıran en önemli faktörlerdir. Kimimiz müzik aleti çalarak kimimiz duygularımızı yazıya dökerek kimimiz sevdiğimizi bir sanat dalı ile uğraşarak ve kimimiz de o çok sevdiğimiz evcil hayvanımızla zaman geçirerek rahatlarız. Evcil hayvanı olanlar iyi bilir; o artık ailenin bir ferdi, hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Evde, iş yerinde, kiralanan evde evcil hayvan beslemek sizin için bir yük değildir.

Yemeğini yedirdiğiniz, suyunu içirdiğiniz ve her türlü ihtiyacını özenle karşıladığınız evcil hayvanınızla ilgili şöyle bir soru aklınıza gelebilir: Kiralanan evde evcil hayvan besleyebilir miyim? Kiralanan evde evcil hayvan beslemek ile ilgili kanunda herhangi olumsuz bir madde yer almamaktadır. Kanunlar evde evcil hayvan besleme durumunu yasaklamamıştır. Sevdiğiniz hayvanı, ki hayvan çeşidinde de herhangi bir ayrıma gidilmemiştir, evinizde besleyebilir ve onunla vakit geçirebilirsiniz.Ancak kat mülkiyeti kanununa göre hane sakinleri birbirlerini rahatsız edecek her türlü davranış ve fiilden uzak durmalıdır. Bu maddeden yola çıkarak anlıyoruz ki evimizde beslediğimiz evcil hayvandan komşularımızdan her hangi birinin veya birçoğunun rahatsız olması durumunda evcil hayvanımızı evimizden uzaklaştırmamız gerekmektedir. Söz konusu durum sadece evcil hayvanlar için geçerli değildir. Hane sakinlerini rahatsız edecek her türlü davranış bu durum için geçerlidir.

Anlaşıldığı üzere kiralanan evde evcil hayvan beslemek herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Komşuların evinizde beslediğiniz evcil hayvanınızdan rahatsız olması durumunda ise hayvanınızı evinizden uzaklaştırmanız ya da oturduğunuz yerden taşınmanız gerekmektedir. Kat Mülkiyeti kanun maddesi bu durumu gerekli kılmaktadır. Evcil hayvanınız için ilgili birime yapılacak olan her türlü şikâyet bu kanun kapsamında değerlendirileceğinden sizin evcil hayvanınızla ilgili bir karar vermeniz gerekecektir. Bunun dışında hiçbir problem yoktur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz