Samsung Emlakçılar Odası SATEM, 5 Aralık’ta çıkacak olan yeni yasa ile beraber bu meslek alanında ilk olarak emlakçılık bölümünden mezun yüksek okul mezunları ve bu bölümden mezun 4 yıllık mezunların yapabileceğini söyledi. 

5 Haziran 2018 günü yayınlanmış olan Taşınmaz Ticareti Yönetmenliği’nin 5 Aralık 2019’da biteceği biliniyor. Bu bakımdan sektör içerisinden birçok talep gelirken, eksiklikler bakanlık tarafından not alınıyor. Emlakçı olmak isteyenlerin yada dükkan açmak isteyenlerin emlakçılık bölümünden mezun olmaları veya yüksekokul mezunu olmaları gerekiyor. İkinci aşamada ise 2 yıllık yüksekokul yetersiz kalıp 4 yıllık mezun olmaları gerektiği beyan edildi.

5 Aralık 2019’a kadar eksikleri tamamlamayanlar meslekten men edilecek!

Satılık-Kiralık Yazanlara 10 Bin TL Para Cezası!

Son olarak ayakçı emlakçılar için bir açıklama yapıldı: Bundan böyle bakkal, market manav gibi yerlerde satılık kiralık gibi ilanlar yazılar olmayacak. Kişiler sadece kendi tapulu malına satılık yada kiralık yazabilir. Sırf reklam amaçlı bunu yazan kişilere 10 bin TL para cezası verilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz