Kiralık Yazlık Evler İçin “Çantacı” Uyarısı Geldi

Havaların ısınması ve seçimlerin sona ermesi ile beraber milyonlarca kişi tatil planları yapmaya başladı. Tatil için otelde rezervasyon yapmak yerine kendi kiralamış oldukları yazlık evleri tercih eden kişilere ise kritik uyarı geldi. Özellikle de yazlık bölgelerde görülen ve “çantacı” olarak anılan emlakçılara karşı vatandaşın dikkatli olunması istendi.

Kaçak Emlakçılar En Fazla Yaz Aylarında Ortaya Çıkıyor

Vatandaşların yaz tatili için plan yaparken mağdur olmamaları adına uyarılarda bulunan Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği 2’nci Başkanı Aytaç Feda, özellikle de yaz aylarında ortaya çıkan ve “çantacı” olarak tabir edilen sahte emlakçılara dikkat çekti. Feda yapmış olduğu açıklamasında Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği 2’nci“Sahil kısımlarında emlakçılık yapanların yüzde 70’i kaçak. Bunlar mantar gibi yazın çıkarlar. Çantacıdır, bunlar. Kışın kaybolurlar. Yazın sülük gibi yapışırlar. Orada insanların kanını emerler” diyerek yazlık kiralamak isteyen kişilerin bu tip sahte emlakçılara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Yazlık Ev Kiralarken Emlakçıya Belgesini Sorun

Vatandaşın sahtekârların hedefi olmaması adına mutlaka kiralama yapmadan önce emlakçıya belgesi ve emlak bürosu olup olmadığını sormalarını isteyen Feda emlakçı belgesi olan ve yerleşik emlak ofisi olan kişileri tercih etmelerini istedi. Bayramlarda ve özel tatil günlerinde bu tip kiralık yazlıklar için talep edilen fiyatlar ikiye katlanırken bu dönemde sahte emlakçılar vurgun yapmak için daha fazla atak yapıyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz