Henüz daha Bağcılar Kirazlı-Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı’na ait inşaat çalışmaları bitmiş değil. 2020 yılında açılması beklenen metro hattı ise 9 istasyondan meydana gelecek. İşte detaylar.

Bağcılar Kirazlı-Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı, tam 9,70 km uzunluğunda hizmet verecek. Metro hattı Bağcılar, Küçükçekmece ve Bahçeşehir ilçelerini de birbirine bağlamasıyla dikkatleri çekiyor. İnşaat çalışmalarının henüz daha devam ettiği ve 2020 yılında açılması beklenen metro hattında saate tek yönde 50 bin yolcuya hizmet verilecek. Ayrıca Bağcılar Kirazlı-Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı, tam 9 istasyondan oluşmakta. Metro hattının Kirazlı, Barbaros, Malazgirt, Mimar Sinan, Fatih, Halkalı / Üniversite, Mehmet Akif Ersoy, Yenidoğan, Bezirganbahçe, Halkalı’dan geçeceği kısa süre önce bildirildi.

Bağcılar Kirazlı – Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı hangi hatlara bağlanacak?

Kirazlı İstasyonu’nda Otogar – Bağcılar Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy Metro Hattı ile bağlanacak. Mimar Sinan İstasyonundaki çalışmaları devam eden Ataköy- Basın ekspres – ikitelli metro hattına bağlanacak. Halkalı istasyonunda ise çalışmalar devam eden halkalı- gebze marmaray yüzeysel metro hattı ile bağlanıyor.

Bağcılar Kirazlı – Küçükçekmece Halkalı Metro Hattı Zaman Trafiği

  • Halkalı Marmaray – Kirazlı 14 dakika sürecek
  • Halkalı Merkez – Mecidiyeköy 47 dakika sürecek
  • Halkalı Merkez – Yenikapı 26,5 dakika sürecek
  • Halkalı Merkez – Kadıköy 43 dakika sürecek
  • Halkalı – Sefaköy 12 dakika sürecek
  • Kirazlı – İncirli 7,5 dakika sürecek
  • Yarımburgaz – Üsküdar 39 dakika sürecek

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı hakkında bir diğer detay ise, hattın ihalesini 2 milyar 144 milyon 401 bin 632 TL bedelle Makyol İnşaat-Astur İnşaat-IC İçtaş İnşaat – Kalyon İnşaat ortak girişiminin kazanmış olması oluyor. Bu konuda çok fazla dikkat çekmişti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz