Spor Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı?

 

Günlük yaşantı da rahatlığın temsili olan ve vücudumuzun yükünü en iyi ve rahat şekilde taşımakta olan spor ayakkabılar hem erkekler için hem de kadınlar için ayrılmaz bir parça haline gelmiştir. Günlük yaşantı dışında pek çok kişi normal hayatında da bu ayakkabıları tercih etmektedir. Öyle ki gençlerin ayrılmaz parçası olarak birden fazla çeşit şekilde dolaplarında bulunmaktadır. Gezmek, yürüyüş yapmak, spor yapmak gibi pek çok alanda da kullanım imkanı bulduğumuz bu ayakkabıları temizlemek ise tabi ki mümkün olan konular arasındadır. Spor ayakkabı temizleme işlemi ile birlikte daha uzun ömürlü kullanım imkanı bulabilirsiniz. Peki, bu durumda spor ayakkabılar nasıl temizlenmelidir?

Spor Ayakkabıya Zarar Vermeden Nasıl Temizlemeli?

 

Spor ayakkabıları temizlenmek için genellikle makineler kullanılmaktadır. Fakat bu durum aslında oldukça yanlış olup, spor ayakkabıların temizlenmesi için makine kullanımı ayakkabıların daha çok yıpranmasına neden olur. Bunun için ayakkabı temizliği sırasın da ilk olarak diş fırçası ve sabun temin etmelisiniz. Islak olan sabuna diş fırçasını sürterek daha sonra ayakkabınıza ovalamanız halinde oldukça kolay şekilde lekeleri çıkarabilir ve temizliğini saplayabilirsiniz. Eğer ki ayakkabı da çıkmayan zor bir leke var ise su bunu çıkarmayabilir. Bu durumda ise alkol, benzin, aseton gibi maddelerden yardım alabilir ve bu şekilde çıkarabilirsiniz. Küf lekesinden kurtulmak için ise gliserin kullanımı ideal bir seçenek olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz