Kış Mevsiminde Evinizi Satmanızı Kolaylaştıracak 4 Madde

Emlak sektöründe kış mevsimi “ölü sezon” olarak kabul edilse de aslında bu dönemde de evinizi satmayı kolaylaştıracak pek çok yöntem bulunmaktadır. Kış aylarında mevsim koşullarına bağlı olarak taşınmanın daha da zorlaşması, okula giden çocuğu olan ailelerde dönem içerisi nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve mevsim koşullarına bağlı olarak özellikle de uzun süre boş kalan evlerin ısıtılması oldukça problemli olmaktadır. Ancak bu dezavantajı kendi avantajınıza çevirmeniz de mümkündür.

Kış Sezonu, Emlak Satışı, Emlak sektörü, Emlakçılar, Emlakçı, Gayrimenkul Yatırımı,

  1. Doğru Fiyatlandırmaya Dikkat Edin

Kış mevsiminde satışa çıkarılan konut sayısı son derece az olduğu için konut arayan kişilerin değerlendirebilecekleri çok fazla seçenekleri yoktur. Bu avantajı kullanmak için önemli olan nokta konutun fiyatını doğru belirlemektir.

  1. İlanınızı Takip Edin

Konutunuzu satmak için ilan vermeyi ihmal etmeyin. İlanınızı düzenli olarak takip edin ve ilanın etkisiz kalması durumunda sürekli olarak güncelleyin. İlan metni olarak satışa çıkardığınız konutun tüm artı özelliklerini detaylı olarak yazmayı unutmayın. Ancak bu açıklamada gerçek olmayan bilgilere yer vermeyin ve gerçekleri de çaptırmayın. Örneğin eviniz gerçekten metroya yakınsa ilan metnine “metroya yakın” yazın aksi halde sakın bunu tercih etmeyin.

  1. Yaşanan Gelişmeleri Takipte Kalın

Satışa çıkardığınız konutun yakınlarında bulunan gelişmeleri yakından takip edin. Yapılan yatırımlar, alışveriş merkezi, park ve rekreasyon alanı, metro ya da otobüs durağı gibi olumlu gelişmeler konutun satılışını kolaylaştıracaktır.

  1. Kış Döneminde Ev Satın Almanın Avantajlarını Anlatın

Kış döneminde ev satın almanın çok daha avantajlı olduğuna dair karşı tarafı ikna edin. Bu sayede müşterinizi evi satın alma konusunda ikna edebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz