Kış Aylarında Emlak Satışı içi Püf Noktaları

 

Kış ayları her şeyde olduğu gibi emlak sektöründe de durgun bir dönem olarak bilinir. Ancak bazı püf noktalarına uymanız durumunda soğuk kış aylarında emlak sektöründe canlı bir yer tutabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında gerçek alıcıların yoğunlukta olduğu da unutulmamalıdır.

Kışın Emlak Sektöründe Hareket Sağlamanın İpuçları

 

  • Haliyle, sizinle daha az müşteri iletişime geçer ancak yerinde ve zamanında bir satış yapmanızın tam dönemi diyebiliriz. Çünkü gerçek alıcıların oranı yüksektir.
  • Kış sezonunda gerçek alıcıların yoğun olduğuna değindik. Yaz dönemlerine kıyasla kışın 5 müşteriniz gelse 1-2 sine mutlaka satış gerçekleştirme oranınız yükselir. Ancak yaz dönemini kıyasladığınız zaman belki 20 müşteri gelir satıp satmama konusunda emin olamazsınız. Gayrimenkul danışmanı olarak yapmanız gereken satacak olduğunuz gayrimenkul için iyi bilgilere sahip olmanızdır.
  • Kış dönemi sizin için psikolojik olarak ‘’ ölü sezon ‘’ olmamalıdır. Elinizde bulunan gayrimenkuller için fiyatta indirime gidilmesi işinizi daha fazla kolaylaştıracaktır.
  • Müşterinize satmak için göstereceğiniz konutun giriş kapısı, otopark veya binanın önünün temiz ve bakımlı olmasına özen gösterin.
  • Daire satacaksanız eğer günün güneş alan en iyi saati ayarlayıp müşterinize daha aydınlık olan bir daire göstermiş olursunuz. Eğer akşam saatlerinde, müşterinizle görüşmek zorunda kalırsanız önceden aydınlatmalarını kontrol etmeyi unutmayın.
  • Binanın önünde ya da dairenin kapısının önünde mutlaka ayakkabıların temizlenebilmesi için paspas bulundurulması önemlidir. Çünkü gün boyu soğuk kış günlerinde daireyi müşterilerinize gezdireceğiniz için dairenin içinin çamur olmasını önlemelisiniz. Müşteriler için dairenin temiz olması çok önemlidir.
  • Soğuk kış aylarında müşterilerinize sıcak bir daire göstermeyi planlamalısınız. Önceden ısıtma işlemlerini tamamlamanız kışın nasıl ev alınmalı sorusuna en iyi cevabı vermiş olursunuz.

 

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz