Kış Bahçesi Nedir?

Günümüzde pek çok kişi hobi olarak bahçe ile uğraşmayı tercih ederken özellikle de kış bahçeleri öne çıkmaktadır. Kış mevsiminde de bahçesi ile uğraşmaktan vazgeçmek istemeyen kişilere hitap eden kış bahçesi farklı çok sayıda tasarlanmakta olup oldukça geniş seçenek sunulmaktadır.

Kış Bahçesinde Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Yapılan çok sayıda araştırma bitkiler ve topraklarla uğraşan kişilerin psikolojik olarak olumlu etkilendiklerini ortaya koymaktadır. Artan stres yoğunluğundan kurtulmak isteyen kişilere hitap eden kış bahçeleri içerisinde çok sayıda bitki yetiştirilebilmektedir. Kış bahçesinde kullanılan bitkiler genelde kışında çiçek açan bitkiler arasından seçilmektedir. Yine bu bitkiler mutlaka çetin kış mevsimi koşullarına dayanabilecek, soğuğu seven, fazla güneş istemeyen bitki gruplarından oluşmaktadır. Isı yalıtımının iyi yapıldığı, kısıtlıda olsa güneş ışığından yararlanılan kış bahçeleri içerisinde verimli şekilde bu bitkilerin yetiştirilmesi mümkün olmaktadır. Palmiyeler, sikaslar, cennet kuşu çiçeği, etli yapraklılar ve süs muzu kış bahçesi bitkileri arasında yer almaktadır.

Kış Bahçesi Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Artan taleplere bağlı olarak son yıllarda çok sayıda şirket kış bahçesi sistemleri üretmeye başlamış durumda. En soğuk havalarda dahi bahçenizde keyifle çayınızı içebileceğiniz korunaklı sistemlerin hayata geçirilmesi sağlanırken balkonunuza dahi kış bahçelerinin yapımı sağlanmaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri kullanılarak yapılan bu bahçelerde farklı çok sayıda uygulama da bulunmakta olup uygulamanın yapılacağı alan ve müşterinin tercihleri de önemli belirleyici faktörler arasında yer almaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz