Kış aylarında çoğu kişi ev satılmayacağını veya satmayacağını düşünüyor. Ancak sektör bunun tam tersi. Çünkü emlak sektöründe kış mevsimi piyasa yok algısı ile meşgul. Oysaki durum tam dersi diyebiliriz. İşte detaylar…

Kış aylarında işini bilenler çok kazanıyor. Peki nasıl? İşte sizler için bilinmesi gereken kavramlar…

1) İnternette mevsim yok!

Ev almak istiyor ve satmak hatta kiralamak isteyenlerin çoğu aslında mevsim yaz kış ne olursa olsun web siteleri üzerinden ilanları takip etmeye devam ediyor. Bu bakımdan kışın satılmaz deyip ilanlarını güncellemeyenler kaybediyorlar. Sizler ise kış aylarında bile ilanlarınızı eklemeyi ve güncel tutmayı unutmamalısınız.

2) Dönemin faydalarından bahsedin!

Ev alacak satacak kişiler bunun için ilkbahar yada yaz aylarını bekleme durumları varsa ikna yeteneğiniz ile kış mevsiminin daha avantajlı olduğundan bahsedin. Rekabet az olduğu için pazarlık payı da daha esnek olacaktır.

3) Konut kredi faizindeki düşüş fırsatlarını unutmayın!

Çoğu banka gelişmelerden dolayı faiz ve enflasyon oranlarını da ele alarak konut kredilerinde faiz indirimine gitti. 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde yüzde 0,99 faiz oranı ile konut kredisi verdiği belirtelim. Sizlerde bu şekilde gündemi takip edin ve bu durumu müşterileriniz ile paylaşın.

4) Beklentileri karşılayın!

Az müşteri gelmiş veya sizinle iletişime geçmiş olabilir. Ancak siz doğru evi bulma konusunda ciddi alıcılar olduğu için konuşmanızla satışı gerçekleştirebilirsiniz. Mutlaka gelen müşteriyle daha fazla ilgilenin ve onlara her fırsattan bahsedin. Güler yüz göstererek çevredeki durumları da anlatın. Örnek metroya olan uzaklık. Yakında açılan market gibi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz