Kış Saati Uygulamasında Değişiklik

 

Geçtiğimiz günlerde konu olan ve haberlerde çıkarak herkesin kafasını karıştıran, yaz- kış saati uygulaması geri mi dönüyor sorusu akıllara gelerek merak konusu olmuştur. Bizlerde bu konuda merak edilen ve 2 yıl önce kalkan yaz- kış saati uygulamasında değişiklik var mı sizler için araştırdık.

Yaz saati uygulaması gün ışığından fazla yararlanmak için kaldırılmış olup, bu karar Resmi Gazete üzerinde de yayımlanmıştı. Fakat kış saati için herhangi bir karar alınmadığı dikkatten kaçmamış olup, geçtiğimiz günlerde haberlerin tarih vermesi ise insanların kafasını karıştıran konulardan olmuştur. Bu sene kış saati uygulaması için ise net bir karar olmasa da geri alınma konusunun kararının uzatılması düşünülmektedir.

 

Kış Saati Uygulaması Kalktı mı?

 

30 Ekim Pazar günü saatlerin geri alınması durumu kaldırılmakta olup, bu kalkan kararın bu sene ne durumda olduğu merak konusu oldu. Kış saati uygulaması kalktı mı konusunda ise gelen açıklamalara göre net bir karar halen daha gündem de yerini alırken, saatlerin ayarlanma tarihinin yaklaşması ise insanların endişe etmesine neden oldu. Gelen açıklamalara göre aynı uygulama devam edecek ve bu uygulama 1 yıl daha aynı şekilde devam edecektir.

Bu durum halkın ne şekilde tepki vereceği bilinmez ama aynı şekilde devam edeceği konusunda şuan için karar verilmiştir. Bu durumun değişiklik olmaz ise aynı şekilde kalacağı düşünülmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz