Kış aylarında özellikle karlı havalarda ailecek veya eş dostumuzla tatil yapmak için kayak merkezlerini tercih ediyoruz. Bu bakımdan Bolu Bursa veya Erzurum ile Kayseri ve Kars son olarak ise Kocaeli çok fazla tercih edilmekte. Peki böylesine güzel yerlerde ev fiyatları ne durumda? İşte detaylar…

Bolu

Bolu Kartalkaya kış mevsiminde truzim akınına denk geliyor. Ek olarak Abant Gölü ve Yedigöller ise Bolunun trustik beldelerinden biri. Boluda satılık konutların metrekare fiyatları ise 1900 TL civarında. Geri dönüş süresi ise 22 yıl sürüyor. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 737 TL.

Bursa

Ülkemizin en büyük kayak merkezi sizlerinde bildiği gibi Uludağ Bursa olarak biliniyor. Bursa’da satılık konut fiyatları ise metrekare olarak 2 bin 151 TL oluyor. Geri dönüş süresi ise 18 yıl olarak biliniyor. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 1.018 TL.

Erzurum

Erzurum Palandöken ise son zamanlarda düşüşe geçti. Ortalama konut metrekare fiyatları ise 1324 TL civarında. Geri dönüş süresi burada da 18 yıl sürüyor. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 603 TL.

Kayseri

Kayseri Melikgazi’de yer alan Erciyes Kayak Merkezinde ortalama metre kare fiyatı 1530 TL civarında. Geri dönüş süresi ise 24 yıl sürüyor. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 542 TL.

Kars

Kars’ta Sarıkamış turizm’de çok ilgi görüyor. Ortalama metrekare fiyatları 1149 TL civarında. Geri dönüş süresi ise 15 yıl sürüyor. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 628 TL.

Kocaeli

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi ise İstanbul’a yakın olmasıyla çok yoğun ilgi görmekte. Metrekare fiyatları 2.073 TL civarında ve geri dönüş süresi 20 yıl. Şehirde ortalama kira fiyatı ise 882 TL.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz