Kısa Süreli Elektrik Aboneliği

Elektrik aboneliğini kendi adına almak isteyen şahıslar, gerekli belgeleri bulundurarak müracaat ediyor ve aboneliği alabiliyor. Elektrik aboneliği alırken dağıtım şirketleri ve kullanıcı arasında bir sözleşme imzalanıyor. Bu sözleşmeler arasında kısa süreli elektrik abonelik sözleşmesi de bulunuyor.

Konutlarda Elektrik Aboneliği Almak

Elektrik aboneliğini almak isteyen kişi; kimlik fotokopisi, ikametgah, tesisat numarası, vergi kimlik numarası aslı ve fotokopisi, vatandaşlık numarası, ev sahipleri için tapu, kiracılar için kira sözleşmesinin aslı ve fotokopisi ile müracaat ederek elektrik aboneliğini kendi üzerine alabiliyor.

Şirketlerde Elektrik Aboneliği Almak

Elektrik aboneliğini şirket adına almak isteyenler; mal sahibinin ya da vekilinin tapu fotokopisi veya mal sahibi olduğunu gösteren belge, kiracının kira sözleşmesinin aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, şirket kaşesi, yetki belgesi ile müracaat ederek elektrik aboneliğini şirket adına alabiliyor.

Kısa Süreli Elektrik Aboneliği

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Kurul Kararına göre zorunlu nedenler mevcut olduğunda, film setleri, kaynak ve taşlama gibi kısa süreli işler için elektrik enerjisinin gerekmesi ve bu yönde talep gelmesi takdirinde gerçek ve tüzel kişilere, en fazla bir ay süreli ve gerektiğinde en fazla bir ay uzatılabilecek şekilde, dağıtım şirketinin belirlediği uygunluğa göre sayaç tesis edilerek ölçümlü ya da ölçüm yapılmadan kurulu güç değerleri üzerinden bulunacak tüketime göre ticarethane tarifeleri değerlendirmesi ile hesaplanan elektrik enerjisi bedelinin makbuz karşılığı peşin olarak tahsil edilmesi durumunda kısa süreli elektrik aboneliği verilebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz