Yatırımlık Konut Almak için Yaz Kış Farkeder mi?

/ 8 Kasım 2017 / 14 / yorumsuz
Yatırımlık Konut Almak için Yaz Kış Farkeder mi?

Gayrimenkuller satın alma azaldığı zaman fiyat değişikliğine uğrar ve düşüş yaşarlar. Bu nedenle kış aylarında gayrimenkul alımları azaldığı için gayrimenkul fiyatları doğal olarak

Kışın Emlaka yatırım Yapmak, Kış Sezonunda Emlak Sektörü
Gayrimenkuller satın alma azaldığı zaman fiyat değişikliğine uğrar ve düşüş yaşarlar. Bu nedenle kış aylarında gayrimenkul alımları azaldığı için gayrimenkul fiyatları doğal olarak düşmektedir. Bu düşüşün nedeni kış aylarında inşaatların durması ve genellikle emlak satışlarının yaz aylarında olmasındandır. Kış aylarında emlak almak aslında çok mantıklı bir yatırım olmasına rağmen evini satmak isteyen insanlar satacak müşteri bulamadığından yakınmakta ve evlerini çok ucuz fiyatlara satmak zorunda kalmaktadır. Kış ayları özellikle yatırım yapmak isteyen müşterilerin kaçırmaması gereken aylardır ve gayrimenkulleri daha ucuza alma şansları vardır.
Kış Sezonunda Emlak Sektörü
Hava şartlarının olumsuz süregelmesinden dolayı, Konut üretimi açısından bakacak olursak, İnşaatların durdurulma aşamasına gelmesi, dolayısıyla konut üretiminin düşmesi, tüketici aıçısında, yine hava şartlarından dolayı ev almak yada ev kiralamak zor olacağından yazı tercih etmeleri taşınmaişlemlerinin daha rahat olmasını tercih etmek her zaman mantıklıdır?
Öyle ya siz kışın soğuğunda evinizi taşımak ister misiniz?. Tabiki istemezsiniz. Bu sebeple Kış hava şartlarında kimse ev satın alma yada kiralama işlemini yoğun olarak yapmazlar. Bu sebeple kışın emlak sektörü durağan seviyelere gelmektedir.
Yatırımlık Konut Almak için Yaz – Kış Farkeder mi?
Yukarıda Bahsettiğimiz durum, barınma ihtiyacını gidermek için mecburen alınması yada kiralanmasını düşündüğümüz kitledir. Şayet bu durum yatırımlık olarak düşünüldüğünde kışın bir çok bölgede emlak sektörünün durağanlığı sebebiyle fiyatlarında durağan olması yatırımlık konut arayanlar için avantaj olabilir. Fiyatlar bu dönemde geriye çekilmese dahi artış göstermeyebilir. Bazı istisnai kışın daha çok prim yapabilme şansına sahipp olduğundan fırsat yatırımı olarak görülmeyebilir.
Özellikle Turizm Bölglerinde Bu fark Çok belli Oluyor
Turizm bölgelerinde, yazın çok fazla göç alan bölgelerde nüfusun aşırı artması ve emlak sektöründeki canlanma kış sezonunda çok farklılık göstermektedir. Normal nüfusu 40 Bin olan bir bölgenin yazın nüfusunun 120 Bine çıkması kışla yaz arasıda emlak farkını açıkça belirlemektedir

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.