Kocaeli Emlak Sektörü Hızlandı

EVA Gayrimenkul Değerleme Sakarya Bölge Müdürü Hakan Akbey yapmış oldukları incelemelerde Kocaeli emlak piyasasının büyük bir hızla gelişmeye devam ettiğini ve sektörün büyük bir ivme kazandığını dile getirdi. Sanayi kenti olarak anılan Kocaeli’nin özellikle de merkez ilçeleri olarak kabul edilen Gebze, İzmit, Kartepe, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele ilçelerinde yaşanan bu hareketin oldukça bariz şekilde hissedildiğini açıkladı.

Kocaeli Liman Ve Sanayi Kenti 

Ticari taşınmazlar kadar konut projelerinde de bu artışın bariz şekilde hissedildiğini dile getiren Akbey bu gelişimin daha da hızlanarak devam etmesini beklediklerini dile getirdi. EVA Gayrimenkul ’un Sakarya Bölge Müdürü olarak görev yapan Akbey Kocaeli’nin önemli bir sanayi ve liman kenti olduğunu vurguladı. Akbey “Ülkemizde hizmet veren en büyük sanayi kuruluşlarının ilk 500 listesindeki 87 kuruluş ile ilk 100 büyük sanayi kuruluşu listesindeki 27 kuruluşu il sınırları içerisinde barındıran Kocaeli aldığı yatırımlar sayesinde artık Türkiye’nin en yeni cazibe merkezi olarak kabul ediliyor” dedi.

Aralarında Cengiz Topel Havalimanı ve İzmit Körfez Geçişi projelerinin de yer aldığı pek çok önemli devlet yatırımı olduğunu belirten Akbey toplam 763 yatırım projesinin çalışmalarına devam edildiğini belirterek tamamlanan her yeni projenin Kocaeli’ne daha da değer katacağını vurguladı. Yapımı tamamlanan yeni konutların metrekare satış fiyatları olarak bin 500 ile 2 bin 500 lira aralığında fiyatlar uygulandığı Kocaeli’nde ticari yoğunluğun olduğu caddelerde de dükkan fiyatları dudak uçuklatıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz