Kocaeli Nitelikli Konut Üretiminde Rekora Koşuyor

1999 senesinde yaşanan büyük Marmara Depreminin en fazla hasar verdiği yerleşim yerlerinden biri olan Kocaeli yaralarını sarmasının ardından kentsel dönüşüm projeleri ile nitelikli konut sayısını arttırmayı sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Kent Konut İnşaat ve Ticaret A.Ş. tam 20 bin adet konutun inşa edilmesi için düğmeye bastı.

Özel Sektör Beklenen Desteği Veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eli ile gerçekleştirilen konut projelerinin yanı sıra özel sektörde nitelikli konut üretimi için gerekli adımları atmaya başladı. Şu anda şehirde yapımı ve satışları devam eden tam 52 markalı konut projesi yer alırken bu projelerin arasına her geçen gün yenileri katılmaya devam ediyor. Özellikle de son dönemde Osmangazi Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul-Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyolu gibi ulaşım projelerinin de bu büyümede yadsınamayacak bir katkısı bulunuyor. Şehir sanayide yakaladığı büyümeyi ulaşım imkânları ile destekleyerek yakaladığı ivmeyi konuta yönlendiriyor.

Kocaeli Konut Fiyatları Yükseliyor

Endeksa verilerine göre Kocaeli sınırları içerisinde yer alan konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Kocaeli ortalama konut fiyatları metrekaresi 1.875 lira olarak açıklanırken konut amortisman süresi ise 22 sene olarak belirlendi. Gayrimenkul yatırımı konusunda en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alan Gölcük bölgesinde ortalama konut metrekaresi satış fiyatları 1.425 lira olurken, Karamürsel’de 1.825 lira, İzmit’te 1.850 lira ve Gebze’de 1.850 lira olarak açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz