Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

Bayrama sayılı günler kala bayram temizliği hazırlıkları başlarken bütün büyük temizliklerde en önemli işlemlerden biride koltuk temizliği olarak öne çıkmaktadır. Sürekli olarak kullanılması nedeni ile yoğun kire maruz kalan koltuklar özellikle de leke tutması durumunda son derece zor temizlenmektedir. Peki, koltuk temizliği nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir?

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizliğe başlamak adına ilk adım olarak koltuk temizliği için gerekli malzemeler ve temizlik ürünlerini temin edin. Ancak temizlik maddelerini seçerken koltuğunuza zarar vermeyecek olanları seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Koltuk kumaşı ile uyumlu olan temizlik malzemeleri seçilmelidir. Mümkünse temizliğe başlanmadan önce kumaşın bir bölümünde bu ürün denenerek kumaşa olan etkisi ölçülmeli ve ona göre kullanılmalıdır. Koltuğu en iyi temizleyen temizlik malzemesi arap sabunu, beyaz sabun, karbonat ve beyaz sirke ile hazırlayacağınız doğal karışım olacaktır.

Koltuk Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Koltuk kumaşınızın yıpranmaması ve koltuğunuzun yüzeyinin tiftik bir görüntü almaması için mutlaka temizliği mikrofiber bez kullanarak yapın.
  • Kimyasal koltuk temizleyicisi kullanacaksanız ve koyu renk koltuklara sahipseniz koltuk kumaşının bir bölümünde bu ürünü deneyin ve ardından kullanmaya başlayın.
  • Deri koltukları temizledikten sonra son durulama suyuna badem yağı katarak derinin ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Temizlikte mutlaka sıcak su kullanın. Sıcak suyun içerisinde tüm deterjanı karıştırarak iyice eridiğinden emin olun.
  • Sabunlu su ile yapılan temizlikten sonra en az 10 dakika beklenerek temizlik ilacının etki etmesi için beklenmelidir.
  • Koltuk yine ılık su ile silinerek durulanmalıdır.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz