Komandit Şirket Özellkleri Nedir

/ 8 Kasım 2017 / 6 / yorumsuz
Komandit Şirket Özellkleri Nedir

Diğer makalemizde anonim şirket ve limitet şirketlerinin tanımını ve nasıl kurulduğu hakkında bilgiler paylaşmıştık. Bu makalemizde ise, komandit şirketin tanımını ve nasıl kuruldu

Komandit Şirket Hakkında Bilgiler
 
Komandit Şirket
Diğer makalemizde anonim şirket ve limitet şirketlerinin tanımını ve nasıl kurulduğu hakkında bilgiler paylaşmıştık. Bu makalemizde ise, komandit şirketin tanımını ve nasıl kurulduğu hakkında bilgiler paylaşacağız. İki veya daha fazla kişi tarafından bir işletmeyi, ortaklaşa ticaret unvanı altında işletmek maksadıyla sözleşme ile kurulan, hak ehliyeti işletme konusu ile sınırlı olan tüzel kişiliğe sahip olan şirketlere, komandit şirket denmektedir. Kanunen iki tür komandit şirket türü bulunmaktadır. Bunlar, “Adi Komandit şirketi” ve ”Sermayesi Ortaklar Arasında Paylara Bölünmüş Komandit Şirket” olarak ikiye ayrılmıştır. 
Komandit şirketleri, anonim ve limitet şirketlerinden ayıran en büyük özelliği, komandit şirket ortaklarının bazılarının sorumluluğu sınırlı iken, bazı ortaklarında sorumluluğu sınırsız olmaktadır. Komandit şirkete sahip olmak, ticaretle uğraşmadan doğrudan bir maddi kazanç elde etme imkânı sağlamaktadır. Ayrıca komandit şirket, ticaret ile ilgili yeterli bilgilere sahip olup ticari işlemlerden anlayan fakat yeterli miktarda sermayesi olmayan kişiler için ticaret ile uğraşma imkânı sağlamaktadır. Komandit şirketleri, yeterli sermayesi olmayan insanlar içinde ticaret ile uğraşmasına imkân sağladığı gibi, ticaret ile ilgilenmese bile kişilere maddi kazanç fırsatı sunmaktadır.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.