Konak Gayrimenkul Piyasası

İzmir’in merkezi ilçesi olan Konak, denize kıyısının bulunması ve ulaşım olanaklarının elverişli olması sebebiyle gayrimenkul yatırımcılarının gözdelerinden biri oluyor. İlçede tüm kamu kuruluşlarının bulunması ve nüfus yoğunluğunun da çok fazla olması da ilçenin avantajları arasında yer alıyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Konak’ta bulunan satılık dairelerin fiyatları semtlere göre değişkenlik gösteriyor. 1+1 büyüklüğünde bir dairenin ortalama fiyatı 90 bin TL iken 2+1 büyüklüğündeki dairelerin satış fiyatı ise ortalama 130 bin TL oluyor. En uygun fiyata sahip olan 3+1 dairelerin satış fiyatı ise 140 bin TL ve 190 bin TL aralığında oluyor. Eski binalarda yer alan 4+1 dairelerin fiyatı 250 bin TL civarı olup, yeni binalarda 400 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Kiralık dairelere olan talepler, ihtiyaca ve yerleşim bölgesine göre değişiyor. Çalışanlar ve bekarlar tarafından tercih edilen 1+1 büyüklüğündeki kiralık dairelerin fiyatı 750 TL, eşyalı dairelerin fiyatı ise bin 250 TL civarında oluyor. Ailelerin tercihi olan okul çevresinde ya da iç mahalle bölgelerindeki 2+1 büyüklüğündeki dairelerin fiyatı 900 TL ile bin 200 TL arasında değişirken, büyük ailelerin tercih ettiği 3+1 daireler 2 bin TL gibi bir fiyata kiralanabiliyor. 4+1 dubleks, deniz manzaralı dairelerin fiyatı ise ortalama 3 bin TL’den başlıyor. Site içerisinde, güvenlikli ve otoparklı dairelerin ilanı, yalı dairesi olarak da görülebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz