Konkordato ile İflas Ertelemenin Arasındaki Fark

 

İflas eşiğinde olan şirketler, borçlarından kaynaklı olarak iflas eşiğinde oldukları durumunda karşılarına iki seçenek çıkmaktadır. Bunlardan birisi konkordato ilanı olurken diğeri ise iflas erteleme olarak bilinmektedir. Peki, konkordato ile iflas erteleme arasındaki fark nedir merak konusu olmuş olup, biz sizler için araştırdık.

Konkordato İlanı ve İflas Erteleme Arasındaki Fark Nedir?

 

Konkordato ilanı iflas etmemenin bir seçeneği olurken, bir şirketin kendi kurusu olmadan mali durumunun bozulmasından kaynaklı gerçekleşen bir durum olup, dürüst borçlular için uygulanan bir sistemdir. İflas erteleme ise malvarlığına kadar borca batmış olan bir şirketin alacaklarını korurken, diğer bir taraftan ise şirkete zaman kazandıracak borçlarının ödenmesini sağlayan bir yöntem olarak bilinmektedir. Konkordato ilanı ile iflas erteleme arasındaki fark da bu şekilde görülmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz