Konut Borcu Olanları İlgilendiren Açıklama Geldi!

 

Kira ödemelerinin fazlası ile artığı son dönemlerde, kira ödemek yerine kredi imkanı ile konut satın alan kişileri ilgilendiren haber geldi. Konut borcu için yapılan haberde açıklama olarak konut borcu olan kişiler için müjdeli bir haber olacağı gündeme gelirken, konut borcu olan kişiler için çalışmalar yapıldığı ve bu çalışmaların vatandaşı memnun edeceği konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamalara yer verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Açıklama Yaptı!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beydağ’ı Mahallesi üzerinde sürmekte olan, kentsel dönüşüm ile ilgili inceleme yapmak üzere gittiği bölgede, açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında konut borcu olan kişilerin sorunları ile ilgili açıklamalar yaparken, kentsel dönüşümle ilgili de bilgilere konuşmasında yer verdi. Yaptığı açıklamada birçok kişiye müjdeli haber niteliğinde bilgiler verirken, aynı zaman da ümit verici açıklamalarda da bulundu.

Ziyaret ettiği bölgede konuşmakta olan Kurum, Bizim burada ki konutların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı üzerine bağlı olarak maliyet değerini aşağı çekecek olup, bu şekilde fiyatlarında uygun şekilde konut almak isteyenlere sunulacağını açıkladı. Aynı zaman da yaptığı açıklama üzerinde bu konutları 180 ay vade imkanı ile sizlere sunulacağını açıklarken, konut borcu üzerinde de güncellemeler yapmak üzere çalışmaları devam ettiklerini hatta bu konu ile ilgili de çalışmalara devam edeceklerine konuşmasında yer verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz