Ev Almak İsteyenlere 15 Bin Lira Devlet Desteği Veriliyor

İnsanları birikim yapmaya teşvik etmek amacıyla başlatılan konut satın almak isteyenlere devlet teşvik desteği büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sunulan yeni hizmet kapsamında konut yatırım hesabı açarak bu hesapta birikim yapan kişilere yaklaşık 3 yılsonunda açmış oldukları hesapta biriken tutarın yanı sıra 15 bin 575 liraya kadar devlet desteği veriliyor.

Toplam 7 Bin Kişi Hesap Açtırdı

İlk evini satın almak isteyen kişilerin desteklenmesi amacı ile geliştirilen bu yeni hizmet kapsamında belirtilen bankalarda konut yatırım hesabı açan kişilere yine kanunlarla belirlenen süre zarfında düzenli birikim yapmaları halinde yapmış oldukları birikim tutarı üzerinden ekstra para almaları sağlanıyor. Geçen sene Ağustos ayında kullanıma sunulan bu hizmetten yararlanmak isteyen 7 bin kişinin hesap açtırdığı öğrenilirken bu hesaplarda tutulan toplam para miktarı da 28 milyon lira sınırını aştı.

Konut Desteği Şartları 

Konut desteği almak isteyen kişilerin belirlenen 11 banka üzerinden Türk Lirası hesabı açmaları gerekiyor. Bu hesaplara aylık en az 259,57 lira yatırılması gerekirken yatırılabilecek en yüksek tutar olarak ise 2.595,70 lira sınırı uygulanıyor. Yine bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin hesaplarına düzenli olarak ödeme yapmaları gerekiyor. En az 3 sene boyunca hesaba düzenli para yatıran kişilere teşvik ödemesi yapılırken ödenecek bu tutar hesapta biriken paranın yüzde 20’si olarak ödeniyor. En fazla alınabilecek teşvik tutarı olarak ise 15 bin 575 lira sınırı uygulanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz