Konut sahibi olması için kişilere kredi kullandırılması ve konutların gelir kaynağı olarak kiralanması konut finansmanı olarak biliniyor. Konut finansmanı hakkında merak edilen detayları bugün sizlere açıklayacağız…

Konut finansmanı nedir?

Konut finansmanı, anlam bakımından konut sahibi olmak isteyen kişilere verilen krediler ile konutların kiralanma yolu ile gelir elde edilmesi hatta sahip olunan konutların teminatından düşük şekilde kişilere kredi kullandırılmasıyla kredilerin baştan finansmanı olarak kullanımlara denmektedir.

Konut finansmanı kuruluşunu merak edenler ise direk tüketiciye kredi sunan veya finansal kiralama yapan bankalarla beraber BDDK tarafınca konut finansmanı kullandırılmasına uygun olarak finansal kiralama şirketleri ile finansman şirketleri olarak biliniyor.

Konut finansmanı sözleşmesi nedir?

Konut finansmanı olarak kredi kullananlar için bir sözleşme hazırlanmaktadır. Özellikle yeniden finansman konusunda sözleşme hükümleri yer almaktadır. Bu hükümler ise kredi faiz oranlarında her an bir değişiklik yapılması ile vade süresinde değişiklikler ve sözleşmede yer alan faiz türünün değiştirilmesi gibi olabilir. Bunlara ek olarak ise para biriminde bir değişiklik yapılabilir.

Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz