Konut piyasasında önemli bir isim olan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alabalık, konut fiyatlarının çok daha fazla artacağını dile getirdi. Ev almak isteyenlerin ellerini acele tutmaları ve kısa sürede yüksek kar elde edebileceklerini belirtti.

Konut sahibi olmak isteyen kişilerin tamamı neredeyse kredi faizlerinin düşmesini istiyor ve bekliyor. Bu sektörde daima artan fiyatlar ile bankaların kredi faiz artışları ev sahibi olmak isteyenlerinin kafasını karıştırıyor. Bu durumda ise özel ve kamu bankalarının kampanyaları ile konut kredisi faizlerini düşürme haberi sevindiriyor.

Uzmanlar açıklama yaptı!

Şuan için hazırda yer alan kampanyaları hemen kullanmanın çok mantıklı olacağı söylendi. Son zamanlarda artan inşaat masrafları ile beraber konu sektöründe ciddi bir artış söz konusu. Şimdi fiyatların normal olduğu ancak yakın zamanda çok ciddi artışların yaşanacağı ifade edildi. Kısa sürede yüksek kar elde etmek mümkün.

Bu bakımdan konut almayı düşünen kişilerin faizlerin düşmesini beklememeleri ve direk konut kampanyalarından faydalanmaları öneriliyor. Çünkü ilerleyen süreçte konut fiyatları %35 daha fazla artacağı söyleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz