Türkiye Konut Fiyat Artışlarında İlk Sıralarda

İngiltere merkezli emlak danışmanlık şirketi olan Knight Frank’ın yayımladığı Global House Price Index yani, Küresel Konut Fiyat Endeksi’nin 2017 yılının ilk çeyreklik dönemine ait sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Türkiye’deki konut fiyat artışı yüzde 13,3 oranında oldu.

Türkiye İlk Sıralarda

Küresel Ev Fiyatları Endeksi sonuçlarına göre, konut fiyatlarının bir önceki yıla kıyas ile artışının en yüksek olduğu yerler arasında ilk sırada yüzde 17,8 oran ile İzlanda, ikinci sırada yüzde 14,4 oranla Hong Kong, üçüncü sırada yüzde 13,8 oran ile Yeni Zelanda, dördüncü sırada yüzde 13,5 oran ile Kanada ve beşinci sırada yüzde 13,3 oran ile de Türkiye yer alıyor.

Dünya Genelinde Yüzde 6,5 Artış

Konut artışlarının görüldüğü diğer ülkeler arasında yüzde 10,3 oran ile ABD, yüzde 9,1 oran ile İngiltere, yüzde 5,8 oran ile Almanya ve yüzde 4,5 oran ile İsveç yer alıyor. Küresel Ev Fiyatları Endeksi’ne göre dünya genelindeki konut fiyat artışı yüzde 6,5 oranında oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz