Konut Fiyatları İzmir’de Rekor Tazeledi 

Dünyanın önde gelen 150 kenti sıralamasında yer alan İzmir konut fiyatlarına göre yapılan sıralamada ilk 8 içerisine girmeyi başardı. Listede Türkiye’den Ankara 49. Basamakta İstanbul ise 32. Basamakta yer aldı.

İstanbul Kan Kaybederken İzmir Şahlandı 

İstanbul ve Ankara’da konut fiyat artış hızı yavaşlarken İzmir’de ise konut fiyat artışı hızlandı. Knight Frank tarafından yayımlanan ikinci çeyrek raporu ile beraber Haziran 2017 tarihi itibari ile son 1 yıllık konut fiyatları dikkate alındığında konut fiyatları yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı. Konut fiyatlarının aynı dönem içerisinde sadece yüzde 10,5 oranında artış gösterdiği İstanbul listede ancak 32. Basamakta kendisine yer bulurken, artış oranının yüzde 8,5 ile sınırlı kaldığı Ankara ise 49. Sırada yer aldı.

Dünya Genelinde Yavaşlama Dikkat Çekti

Knight  Frank tarafından yayımlanan verilerde dünya genelinde fiyat artışlarında bir yavaşlama yaşandığı dikkat çekerken sadece 12 şehirde konut fiyat artış oranlarının yüzde 20 barajını geçtiğine dikkat çekildi. İzmir’in de bu şehirlerin içerisinde yer aldığı görülürken Çin’in Vuşi kentinde ise fiyat artış oranı yüzde 30 sınırını aşarak büyük başarı elde etti. Kanada Toronto konut fiyat artış oranı olan yüzde 29,3 ile listenin yine başarılı olan illeri arasında yer alırken Hindistan’ın Koçi kenti ve Kanada’nın bir başka yerleşim birimi olan Hamilton’da yüzde 25’i aşan oranları ile dikkat çekti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz