Merakla beklenen REIDIN Emlak Endeksi verileri açıklandı. REIDIN Emlak Endeksi Ağustos 2017 verilerine göre konut fiyatları bir önceki yılın aynı dönemin oranla yüzde 0,82 oranında

Konut Fiyatları O İlde Rekor Kırdı
Merakla beklenen REIDIN Emlak Endeksi verileri açıklandı. REIDIN Emlak Endeksi Ağustos 2017 verilerine göre konut fiyatları bir önceki yılın aynı dönemin oranla yüzde 0,82 oranında artış gösterirken konut fiyatlarının en çok arttığı ilimiz ise Çankırı oldu. Türkiye’nin 68 ilini kapsayan araştırma verilerine göre Çankırı sınırları içerisinde bulunan konutların fiyatları Ağustos ayında bir önceki aya oranla yüzde 2,09 oranında artış gösterdi. 
Konut Fiyatları En Az Mardin’de Artış Gösterdi
Konut satış fiyatları verileri dikkate alındığında fiyatların en az yükseliş gösterdiği ilimiz ise fiyatların sadece yüzde 0,42 oranında arttığı Mardin oldu. Kira bedelleri açısından kıyaslama yapıldığında ise kira bedellerinin en çok artış gösterdiği il yüzde 2,44 oranında artışın yaşandığı Bursa olurken kira fiyatlarının en az yükseldiği ilimiz ise yüzde 0,71 oranında artış gösterdiği Karabük oldu. Yıllık artış oranları dikkate alındığında ise en çok satılık konut fiyatlarının en yükseldiği ilimiz Balıkesir olurken bu ilimizi Bursa, Çanakkale, Tekirdağ ve Ordu takip etti. 
İstanbul Asya Yakası Daha Fazla Değer Kazandı
İstanbul’da yaşanan fiyat artışları incelendiğinde ise İstanbul’un Asya yakasında yer alan markalı konut projelerinin Avrupa yakasında yer alan projelere oranla daha fazla değer kazandığı tespit edildi. 2017 yılının Ağustos ayında İstanbul Asya Yakası sınırları içerisinde yer alan konut projeleri bir önceki aya oranla yüzde 0,71 oranında yükseliş gösterirken Avrupa Yakası sınırları içerisinde yer alan projelerin fiyat artışı ise yüzde 0,23 olarak gerçekleşti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.