Gayrimenkul Sektörü Büyümeye Devam Ediyor!

Emlak Konut tarafından açıklanan Gayrimenkul ve Konut Sektörüne Bakış 2018 Mayıs raporu verileri ile kamuoyunda sık sık gündeme taşınan ülkemizdeki konut piyasasında fiyat balonu olup olmadığı soruları da yanıt bulmuş oldu. Emlak Konut yayımlamış olduğu rapor ile konu hakkında yaptığı detaylı analizlerle bu soruya kesin bir dille yanıt vermiş oldu.

Konut Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor

Emlak Konut yapmış olduğu analizler sonucunda konut fiyatlarının makul aralıklar dahilinde hala artış eğiliminde olduğunu belirledi. Konu hakkında raporda “Endekslerin artışı sektörün ılımlı bir canlılığı taşıdığını gösteriyor. Ancak bölge ve/veya semt bazlı fiyatlarda ‘köpükleşme’ eğilimleri görülebilmektedir” ifadelerine yer verilirken konut fiyatlarında balon iddiası da yalanlamış oldu.

Konut Fiyatlarında Dalgalanma Normal

Konut fiyatlarında dönemsel olarak iniş çıkışların yaşanabileceğini belirten Emlak Konut GYO bu dalgalanmanın balon ya da çöküş olarak isimlendirilmesinin yanlış olduğu belirtildi. İnşaat sektörünün istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceği vurgusu yapılan raporda “Demografik ve ekonomik gelişmeler göz önüne alınıp dünya ile kıyaslandığında sektörün daha çok potansiyel içerdiği görülecektir. Ancak fiyatlar konusunda zaman zaman yaşanabilecek dalgalanmalar ‘çöküş’ veya ‘balon’ olarak adlandırılmamalı. Gerek ülkemiz ile ilgili gerekse sektörle ilgili istikrar ve dinamik yapı devam ettikçe orta vadede eğilim büyüme yolunda olacaktır” ifadeleri ile konut fiyatlarında dalgalanma yaşanmasının normal olarak kabul edilmesi gerektiği vurgusu yapıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz