Ev Almak İstiyorum Diyenler Dikkat!

Son açıklanan verilere göre konutlara ilişkin mevduat faizi getirisinin geride kaldı. Açıklanan son verilerin ardından toplu konut üreticisi markalar konut getirisinin azalmasının tamamen inşaatçıların yapmış oldukları fedakârlıkların bir sonucu olduğunu belirterek son 1 senelik zaman dilimi içinde artan tüm maliyetlere rağmen inşaatçıların konut fiyatlarına zam yansıtmadıklarını iddia etti. Yapılan bu açıklama zam öncesi son bir uyarı olarak algılanırken özellikle de orta gelir grubu ailelerin ev almak için acele davranmaları istendi.

Konut Fiyatları Eylülde Artabilir

Bankaların son dönemde daha fazla mevduat toplayabilmek adına mevduat faiz oranlarını zirveye taşımaları yatırımcıların konut yatırımı yerine mevduat yatırımına yönelmelerine neden olurken konut getirisinin azalması da konut fiyatlarına zam yapılmasını gündeme getirdi. Konut maliyetlerinde sürekli bir artışın yaşandığı iddia edilirken yaşanan bu artışın Eylül ayından itibaren konut fiyatlarına yansıtılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Konut fiyatlarında Eylül 2017 itibari ile yüzde 15 – 20 aralığında bir zam yapılması bekleniyor.

Orta Gelirli Hemen Evini Almalı 

Konut fiyatlarına zam yapılmasına kesin gözü ile bakılırken ev satın almayı düşünen orta gelirli ailelerin hemen alımda bulunmaları önerildi. Markalı konut projesi üreticileri uzun süredir üretim maliyetlerinde artışlar yaşandığına dikkat çekerek konut sektörü olarak büyük fedakârlıklarda bulunarak konut fiyatlarına bu artışı yansıtmadıklarını dile getirdi. Özellikle de 15 Temmuz sonrası ülke ekonomisinin geleceği için oldukça cazip kampanyalar başlatılırken Eylül ayından itibaren kademeli olarak fiyatlara zam geleceği belirtiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz