Konut Fiyatlarına Zam Kapıda!

 

Uzun süredir artan maliyetlerle mücadele eden inşaat sektöründe yaşanan sıkıntı konut fiyatlarına zam olarak yansıyacak gibi görünüyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş ev almayı düşünenleri ellerini çabuk tutmaları konusunda uyardı. Hem inşaat maliyetlerinin hem de hafriyat maliyetlerinin arttığına dikkat çeken Karataş artan maliyetler nedeni ile artık konut fiyatlarına zam yapılmasının kaçınılmaz bir son olduğuna dikkat çekti.

 

İnşaat Sektörünün Yükü Her Geçen Gün Artıyor

 

Dövizin yükselişine bağlı olarak demir fiyatlarının rekor seviyelerde yükselmesi, hafriyat maliyetlerinin artması, alt yapı bedellerinin yükseltilmesi ve her daireye bir otopark zorunluluğunun getirilmesi gibi pek çok yeni uygulama konut üretim maliyetlerinin artmasına neden oluyor. Artan bu maliyetler konut fiyatlarında indirim bekleyen potansiyel alıcıların ne yazık ki bu beklentilerinin boşa çıkmasına neden olacak gibi görünüyor. Karataş emlak sektöründe yakın dönemde kesinlikle fiyat indirimi yapılmayacağına bunun tam tersine konut fiyatlarında zam haberlerinin çok yakın olduğunu iddia etti.

 

Konut Fiyatları Düşer Mi 2018

 

Hayır, kesinlikle 2018 yılının özellikle de ilk yarısında kesinlikle konut fiyatlarında bir indirim yapılması bekleniyor. Artan maliyetler nedeni ile indirimden ziyade zam beklenirken sektörde elden çıkarılan konut stoklarının yerine yenilerini koymasının maliyetinin çok daha yüksek olması da yapılacak konut fiyatları zammının çok yakın bir zamanda gerçekleşeceği tezini doğruluyor. Karataş sektörün güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi için devlet teşviklerinin arttırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz