Konut fiyatlarında yaşanan artış kredileri de avantajlı olmaktan çıkardı. Konut fiyatlarında yaşanan zam artık %30’u buldu. Pandemi sürecinde duran ekonomi ve aynı zamanda azalan tüketim canlandırılması için kamu bankaları tarafından, dört yeni düşük faizli kredi destek paketi devreye girmişti. Konutta aylık faiz %0,64’e, taşıtta ise %0,49’a, tatil kredisinde ise 0,67’ye çekildi.

Tatil kredisi ve araba kredisine oranla konut kredisine daha da fazla ilgi gösteriliyor. Ancak konut fiyatlarında %10 zam gerçekleşti. Daha sonra yani Haziran sonuna doğru bu zam %30’a ulaştı. Gerçekleşen bu zam ise Kredilerin avantajlı olmasından uzaklaştırdı. Fiyat yüksekliğinden dolayı birçok kişi vazgeçti. 1-27 Haziran aralığında toplan kredili konut satışı 93 bin 704’te kaldı.

27 Mayıs’tan önceki ilan ve 27 Mayıs sonrasında ilan farkı var ise bu iki ilanın çıktısını alıp daha sonra Ticaret Bakanlığı’na, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve üç kamu bankasının genel müdürlüklerine gönderin. Bu tarz ilanlara itibar etmeyin. Konut fiyatlarında yaşanan artış hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz