Konut Fiyatlarının En Pahalı Olduğu 20 İlçe

Türkiye’de son dönemde konut satış oranları ve konut değerleme rakamları düşüş göstermiş olsa da yine de konut yatırımı cazibesini korumayı başarıyor. Özellikle de bazı bölgelerde konut fiyatları oldukça yükselirken 2017 yılının Aralık ayı itibari ile Türkiye’nin en pahalı ilçeleri de belirlendi.

Beşiktaş Birinciliği Kimseye Kaptırmadı

İstanbul’un gözbebeği olan Beşiktaş yine Türkiye’nin en pahalı ilçeleri sıralamasında birincilik koltuğuna oturmayı başardı. Metrekare fiyatının 15 bin 172 lira ortalamaya sahip olduğu ilçede yıllık değişim oranı ise yüzde 1 seviyesinde gerçekleşti. En pahalı ilçeler sıralamasında İstanbul ilk 5 basamağı işgal ederken sıralamada ikinciliği Beykoz, üçüncülüğü Bakırköy, dördüncülüğü Sarıyer ve beşinciliği de Kadıköy almayı başardı. Bakırköy’de yıllık değişim oranı yüzde 14 olarak gerçekleşti.

İzmir Çeşme İle Sıralamaya Girdi

Türkiye’nin en pahalı ilçeleri sıralamasına İstanbul’un ardından 6. sırada yer alan İzmir girmeyi başardı. İzmir’in en gözde tatil beldesi olan Çeşme talep edilen 7 bin 500 liralık metrekare fiyatı ile listenin altıncı sırasında yer aldı. Listenin yedinci sınıfında Beyoğlu, sekizinci sırasında Ataşehir, dokuzuncu sırasında Şişli ve onuncu sırasında ise Bodrum kendisine yer buldu. Sıralamada yer alan diğer ilçeler ise şu şekilde sıralandı.

  1. Adalar
  2. Üsküdar
  3. Eyüp
  4. Narlıdere / İzmir
  5. Güzelbahçe / İzmir
  6. Maltepe
  7. Fatih
  8. Zeytinburnu
  9. Küçükçekmece
  10. Kâğıthane

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz