Konut Haberleri

Konut sektörü içerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarf ediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
TEFE TÜFE Oranları Açıklandı
Kış Tatili Yapılan Bölgelerde Konut Fiyatları
Kış Tatili Yapılan Bölgelerde Konut Fiyatları   Tatil denilince akla yaz tatili gelmekte olup, kum, deniz, plaj gibi hayaller kursanız da kış tatilinin yeri ise oldukça farklıdır. Kış tatili için..
İnşaat Malzemesi İthalatına Ek Gümrük Vergisi Getirild
Oyuncak, Televizyon ve bijuteri başta olmak üzere aralarında inşaat malzemelerinin de olduğu birçok ithal edilen ürünlere yüzde 10-30 oranında ek gümrük vergisi getirildi...
İmar Barışı başvurularından en önde giden il bakın neresi oldu!
Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, ‘’ imar barışına en çok başvuru yapan şehir İzmir olduğunu belirterek İzmir’in başvuruda rekor seviyede olması neticesinde devletin kasasına 1 milyar 25..
Deprem tahminleri korkuttu! Türkiye’nin yüzde 93’ü risk altıda
İstanbul'un Afetlere Hazırlık Çalışmaları Değerlendirme Toplantısına katılan İçişleri Bakan Süleyman Soylu, depremle ilgili olarak bazı detaylar üzerine konuştu.  Topraklarımızın yüzde 93’ünün deprem riski altında olduğuna değinerek açılış konuşmasında bulundu...
Kiracalara müjdeli haber! Hangi hesap en uygunsa o hesaptan kira ödenecek
Kiracıları Sevindirecek Olumlu Düzenleme Geldi!   AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, yaptığı açıklama üzerine kira artış oranları konusun da yapılan düzenlemenin TÜFE ile belirlenmesinin yanı sıra en düşük kira..
Tokide bayrak değişikliği yaşandı, Yeni başkan belli oldu!
Türkiye’de aktif bir şekilde toplu konut projesinde milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ bilindiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait bir kurumdur. Toplu Konut İdaresi Başkanı görevinden ayrılmasına istinaden yerine..
Kentsel dönüşümde arabuluculuk dönemi başlıyor!
Yargı Reformu Stratejisi Belgesi taslak halinde olup, taslakta ise Hakim yardımcılığı bir meslek haline gelerek bu meslek ise mesleki yeterlilik sınavı şartı ile yapılabilecektir. Tüketici davaları, kentsel dönüşüm uyuşmazlıkları, ticari..
Türkiyedeki konut sayısı her geçen gün artıyor!
Real Estate 360 adı altında bir etkinlik düzenlendi ve danışmanlık şirketi olan Alkaş, gayrimenkul sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sektörde yenilik, farklılık, sürdürülebilir bir gelecek amaç ettiklerini söyleyerek etkinlikte yer..
Kiracılar için yasa mecliste. Daha az kira ödeyecekler!
ÜFE bilindiği üzere üretici fiyat endeksi olarak biliniyor. Mevcut yasada ise kira artışları ÜFE’ye göre belirleniyor. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre yüzde 25.52 oranı veri olarak açıklandı. Yani ev sahipleri..
2018 son ayında kira artış oranları belirlendi!
2018 Aralık Ayı Kira Oranları Belli Oldu!   Kira artış oranlarının artık enflasyon oranlarına göre belirlenmekte olup, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından verilen verilere göre 2018 Aralık ayı kira oranları belli..