Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
2018 TEFE TÜFE Oranları Açıklandı
İstanbul’da En Düşük Kiralar Nerede?
Ucuz Kira ile Yaşamak Mümkün İstanbul’da yaşayanların veya İstanbul’a gelip burada bir hayat inşa etmek isteyen çok fazla sayıda insan olduğu bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim 20 milyonu..
Tapuda Yeni Dönem İçin İlk Adımlar Atıldı
Tapuda Yeni Dönem İçin İlk Adımlar Atıldı Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı elektronik ortamda vatandaşların konutların içlerini ve dışlarını 3 boyutlu olarak görmelerini sağlayacak olan tapuda yeni..
Ev Kiralamak İçin En Uygun Aylar Hangisi?
Ev Tutmak İçin Araştırın Hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunların başında da sürekli bir artış ivmesi gösteren kira fiyatları bulunuyor. Nitekim cüzi miktarda ödenmeye başlayan kiralar zaman içerisinde yaşanan dalgalanmalar ile..
Türkiye’deki Genel Konut Fiyatları
Türkiye’deki Genel Konut Fiyatları Türkiye’de konut fiyatları her geçen ay düzenli olarak artış yaşamaya devam ediyor. Açıklanan veriler ışığında hem geçtiğimiz aya göre hem de geçen senenin Mayıs ayına göre..
Binalarda Su Yalıtımı Zorunlu Hale Geldi
Binalarda Su Yalıtımı Zorunlu Hale Geldi Türkiye’de binaların ömrünü en fazla olumsuz etkileyen faktörler arasında gösterilen korozyonun ana nedeni olarak gösterilen su teması için sonunda beklenen karar çıktı. Resmi Gazete’de..
Haziran 2018 Kira Artış Oranı Açıklandı
Haziran 2018 Kira Artış Oranı Açıklandı Ev sahiplerini ve kiracıları yakından ilgilendiren kira artış oranı açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) verilerine göre..
Mart 2018 İnşaat Maliyet Oranı Verileri Yükseldi
Mart 2018 İnşaat Maliyet Oranı Verileri Yükseldi Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verilere göre inşaat maliyet endeksi verileri bir önceki yıla oranla yüzde 18 seviyesinde yükseliş gösterdi. Yaşanan artışın..
Konut Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor
Gayrimenkul Sektörü Büyümeye Devam Ediyor! Emlak Konut tarafından açıklanan Gayrimenkul ve Konut Sektörüne Bakış 2018 Mayıs raporu verileri ile kamuoyunda sık sık gündeme taşınan ülkemizdeki konut piyasasında fiyat balonu olup..
Bakanlık Metruk Binaların Yıkımı İçin Talimat Yayımladı
Bakanlık Metruk Binaların Yıkımı İçin Talimat Yayımladı Özellikle de gecekonduların yoğun olduğu büyük şehirlerde büyük sorun haline gelen metruk binaların yıkımı için sonunda Bakanlık düğmeye bastı. Vatandaşlar tarafından yapılan  çok..
Dolar Kurundaki Artış Gayrimenkul Yatırımcısını Nasıl Etkiler?
Dolar Kurundaki Artış Gayrimenkul Yatırımcısını Nasıl Etkiler? Dolar kurunda yaşanan engellenemez yükseliş dikkat çekerken gözler dolar yatırımı yapmayı tercih eden kişilere döndü. Dolar kurundaki rüzgârın tersine esmeye başlaması ile beraber..