Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
2018 TEFE TÜFE Oranları Açıklandı
Eş Rızası Olmadan Yapılan Devir İşlemleri İçin Emsal Karar Çıktı
Eş Rızası Olmadan Yapılan Devir İşlemleri İçin Emsal Karar Çıktı Aile konut olarak kullanılan evler için Yargıtay emsal karar verdi. Borçlarını ödeyemeyen kişi borçlarına karşılık olarak konutuna ait tapuyu devretti...
İstanbul Avrupa Yakası’nda Ucuz Kiralık Evler Nerede?
İstanbul Avrupa Yakası’nda Ucuz Kiralık Evler Nerede? Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri olan İstanbul yoğun göç nedeni ile nüfusunu arttırmaya devam ediyor. Yükselen nüfus ile beraber barınma ihtiyacı..
TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm İhalesi İçine Geri Sayım Başladı!
TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm İhalesi İçine Geri Sayım Başladı! İstanbul’da en büyük kentsel dönüşüm alanları arasında yer alan TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesinde sona gelindi. Güngören kentsel dönüşüm projesi arasına..
İstanbul İlçelere Göre Konut Fiyatları, En Ucuz Ev Hangi İlçede?
İstanbul İlçelere Göre Konut Fiyatları, En Ucuz Ev Hangi İlçede? Türkiye Veri İşleme Merkezi’nin (TUVİMER) tarafından gerçekleştirilen son araştırma verilerine göre İstanbul konut fiyatları haritası çıkarıldı. İstanbul’da en ucuz konut..
İmar Barışı İçin Kritik Uyarı “Yanlık Hesap Yakar!”
İmar Barışı İçin Kritik Uyarı “Yanlık Hesap Yakar!” İmar barışı başvuruları her geçen gün artarken bilindiği üzere vatandaşlar yapı kayıt belgesi başvuru formlarını e devlet üzerinden dolduruyor. Bu belgeyi doldururken..
Konut Kredisinde Tarihi Rekor Kırıldı!
Konut Kredisinde Tarihi Rekor Kırıldı! Bankalar tarafından 10 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan konut kredisi faiz indirimi kampanyası ile konut kredisinde tarihi rekor kırıldı. İlk olarak Ziraat Bankası tarafından başlatılan ve..
Yazlık İçin En Çok Hangi İl ve İlçeler Tercih Ediliyor?
Yazlık Ev Talebi Artıyor Yaz aylarının gelmesi ve artık sıcak havaların iyiden iyiye kendini hissettirmesi ile beraber insanların tatil planları yapması da daha sık görülebilir bir durum olmaya başlamış durumda...
Konut Kredisi Faiz İndirimi Sona Erdi, Faizlerde Yükseliş Başladı
Konut Kredisi Faiz İndirimi Sona Erdi, Faizlerde Yükseliş Başladı 10 Mayıs 2018 tarihinde kamu bankaları tarafından başlatılan konut kredisi indirimi kampanyası ne yazık ki sona erdi. Ev sahibi olma hayalleri..
İnşaat Maliyetleri Artışı Rekor Kırdı, Konut Fiyatlarına Zam Kaçınılmaz Oldu!
İnşaat Maliyetleri Artışı Rekor Kırdı, Konut Fiyatlarına Zam Kaçınılmaz Oldu! Konut fiyatlarını yakından ilgilendiren inşaat maliyetleri rakamları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Nisan 2018 inşaat maliyeti endeksi verilerini..
Antalya’nın Turizm İlçeleri ve Satılık Daire Fiyatları
Antalya’nın Turizm İlçeleri ve Satılık Daire Fiyatları Sahip olduğu eşsiz güzelliğe sahip olan denizi ve kumsalları ile Türkiye’nin dillere destan tatil cenneti Antalya son yıllarda popülaritesini gitgide arttırmaktadır. Büyükşehirlerde yaşayan..