Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
Kamuya Ait Lojmanların Satışı
Yapı Denetim Sistemi Baştan Aşağı Yenileniyor
Yapı Denetim Sistemi Baştan Aşağı Yenilenecek Yapılacak olan binalardaki denetim sistemini daha üst seviyeye taşımak için getirilen yapı denetim sistemi ne yazık ki istenilen sonuçları veremedi. Özellikle de yapı denetimi..
Konutta Zamsız Dönem Devam Edecek!
Konutta Zamsız Dönem Devam Edecek! GYODER tarafından düzenlenen 16. Gayrimenkul Zirvesi üst düzey çok sayıdaki konuşmacının katılımları ile devam ediyor. Zirvede konut fiyatları da masaya yatırıldı ve detaylı şekilde incelendi...
Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Tüm Hızı İle Devam Ediyor
Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Tüm Hızı İle Devam Ediyor İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgeler arasında yer alan Eyüpsultan’da özellikle de Alibeyköy Çırçır Mahallesinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile..
Yeni Binalarda Otopark Zorunluluğu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?
Yeni Binalarda Otopark Zorunluluğu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek? Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yaşanan otopark sorununa çözüm bulabilmek adına geliştirilen yeni binalara otopark zorunluluğu için geri sayım..
İstanbul’da Amortismanın En Hızlı ve En Düşük Olduğu Bölgeler Nereler?
İstanbul’da Amortismanın En Hızlı ve En Düşük Olduğu Bölgeler Nereler? TSKB Gayrimenkul Değerleme tarafından hazırlanan Mart Ayında Markalı Konut Piyasası Raporuna göre İstanbul’da satın alınan konutun en hızlı ve en..
Meydan Suites Yalova Projesi
Meydan Suites Yalova Projesi 51 bin metrekarelik dev bir arazide hayata geçirilen Meydan Suites Yalova Projesi bölgenin değerine değer katmaya hazırlanıyor. Toplam 140 tane konutun üretileceği projede konutlara ek olarak..
En Çok Konut Satılan İl Rekorunu İstanbul Kırdı
En Çok Konut Satılan İl Rekorunu İstanbul Kırdı Türkiye’de emlak sektörünün en hızlı ve en güçlü olduğu iller sıralamasında kalabalık nüfusu ile İstanbul ilk sırada yer almayı başarıyor. Türkiye emlak..
Arsa Karşılığı İnşaatlarda Uygulanan 2018 KDV Oranı
Arsa Karşılığı İnşaatlarda Uygulanan 2018 KDV Oranı 6 Nisan tarihinde yayımlanarak hayata geçirilen Yürürlüğe giren 7104 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede..
Kentsel Dönüşüm İçin Artık Teminat Modeli Uygulanacak
Kentsel Dönüşüm İçin Artık Teminat Modeli Uygulanacak Kentsel dönüşüm projelerinin bazılarında yaşanan sorunlar ve vatandaşların bu sorunlar nedeni ile kentsel dönüşümden uzaklaşmaları Sanayi ve Ticaret Bakanlığını kentsel dönüşümde yeni bir..
İstanbul’un En Pahalı Semti Neresi?
İstanbul’un En Pahalı Semti Neresi? Türkiye’nin en büyük online emlak ilan sitelerinden biri olan hürriyet internet sitesi tarafından açıklanan endeks verilerine göre İstanbul’un en pahalı semtleri belirlendi. Açıklanan verilere göre..