Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
2018 TEFE TÜFE Oranları Açıklandı
2019 Aile Yardımları Netleşti mi?
2019 Aile Yardımları Netleşti mi?   Enflasyon zammının açıklanmasının ardından, memura yüzde 4, 7.15 ise enflasyon farkı ödeneceği netleşirken, 2019 aile yardımları netleşti mi konusunda gündemde yerini alarak merak konusu..
Konut Kredisinin Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?
Konut Kredisinin Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?   Konut sektörünün oldukça sıkıntılı olduğu son dönemlerde faiz oranlarında yükselme ev sahibi olmak isteyenlerin alım gücünü azalttığı net bir şekilde görülürken buda..
Enflasyonun Yükseliş Nedenleri Nelerdir?
Enflasyonun Yükseliş Nedenleri Nelerdir?   Son zamanlarda gündemde yer edinmiş olan enflasyon yükselme konusu sık sık karşınıza çıkmakta olup, enflasyon nedir, neden yükselir, etkileri nelerdir gibi konular merak edilmektedir. Ekonomik..
Kanal İstanbul Projesi Ertelenecek mi?
Kanal İstanbul Projesi Ertelenecek mi?   Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan birisi de tasarruf amaçlı ihalesi yapılmış ancak henüz başlanmayan projelerin erteleneceğini söylemesi üzerine İstanbul’da yapılacak olan..
Avrupa’da Konut Fiyatlarında Artış
Avrupa’da Konut Fiyatlarında Artış   2018 Avrupa konut fiyatları konusunda Avrupa Birliğinde de artış gözlemlenmekte olup, buna göre 2018 yılının ikinci çeyreğinden bu zamana kadar farkın oldukça fazla açıldığı gözlemlenmiştir...
İnşaat Sektöründe Konkordato İlanı Ardı Ardına Geldi!
İnşaat Sektöründe Konkordato İlanı Ardı Ardına Geldi!   Ekonomik krizin gün geçtikçe insanları zor duruma düşürmesi üzerine işletmeler iflas eşiğine gelerek konkordato ilanı vermek durumunda kaldı. Son zamanlarda gelen haberlere..
TL’ye Dönüş Kuru Belli Oldu!
TL’ye Dönüş Kuru Belli Oldu!   Kira sözleşmelerinin dönüş kurları son zamanlarda gündemde yerini alan detaylardan olurken, TL’ye dönüş kuru hakkında ki net bilgiler Resmi Gazete’de yayımlanmış olup, kira, satış,..
Palet İnşaat Konkordato Talebinde Bulundu!
Palet İnşaat Konkordato Talebinde Bulundu!   Türkiye’nin en büyük ve en gözde barajını inşa etmek için görevlendirilmiş olan Palet İnşaat, çalışmalara başlamış olup, çalışmalarına devam ederken, son zamanlarda yaşanmakta olan..
Ev Alacaklara Müjde Kredi Faizleri Düşecek!
Ev Alacaklara Müjde Kredi Faizleri Düşecek!   Konut sektörünün yavaşladığı son dönemlerde neden olarak görülmekte olan konut kredi faizleri hakkında sonunda müjdeli haber geldi. Gelen habere göre İnallar A.Ş. Yönetim..
2018 Ekim Konut Kira Oranları
2018 Ekim Konut Kira Oranları   Kiracıların bu ay kira sözleşmelerinin yenilenmesi söz konusu bir durum ise zam oranı belli olmuş olup, TÜİK tarafından konut kira oranları açıklanarak 2018 yılının..