Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Konut Fiyatlarında Yüzde 1,07 Oranında Artış!
Konut Fiyatlarında Yüzde 1,07 Oranında Artış! REIDIN Emlak Endeksi 2017 Ekim ayı verileri açıklandı. Sonuçlara göre Ekim ayında konut fiyatlarında yüzde 1,07 oranında bir artış meydana geldi. Stok Erime Hızı..
İstanbullulara Müjde Konutlarda Su Tarifelerine İndirim Geliyor
1 Ocak’tan İtibaren Konutların Su Tarifesinde İndirim Var İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karara göre 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren İstanbul’da konutların su tarifesine yüzde 5 oranında indirim uygulanacak...
Üsküdar’da Satılık ve Kiralık Ev Fiyatları
Üsküdar’da Satılık ve Kiralık Ev Fiyatları Üsküdar’daki mevcut gayrimenkul fiyatları, yıllık olarak yüzde 8 oranında artış gözlemleniyor. Konumu ve sağladığı ulaşım olanakları itibariyle kendini cazip kılan ilçedeki gayrimenkul fiyatları, taşınmazın..
Kaçak Yapılar CHP nin Eseri imiş
Bakan Özhaseki CHP’yi Kaçak Yapılar Hakkında Eleştirdi Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki “İstanbul’a ihanet ettik” tartışmasına yapmış olduğu açıklamalar ile dâhil oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan “İstanbul’a..
2017 Dask İstatistikleri
2017’de Deprem Sigortası Bulunan Konut Sayısı 6 Milyona Çıktı Doğal Afet Sigortaları Kurumu verilerine göre 2017’nin ilk on aylık sürecinde ülke genelinde deprem sigortası yaptırılan konut sayısı 6 milyon 788..
İstanbul’daki Kentsel Dönüşüm Fırsatçıları Kol Geziyor
İstanbul’daki Kentsel Dönüşüm Fırsatçıları İstanbul genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları son hızıyla devam ederken Bağdat Caddesi ve Kadıköy’deki fırsatçılar da büyük sorun teşkil ediyor. Mali olarak zor durumda olan mal sahibi..
Bankalar Ellerinde Gayrimenkul Bulunduramayacak
Bankalara Elden Çıkarma Zorunluluğu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben tarafından yapılan açıklamalara göre, bankaların ellerinde bulunduruyor oldukları gayrimenkulleri, elden çıkarmak için üç yıllık bir süreleri var...
Türkiye Genelinde Kat Karşılığı Arsa Payı İstatistiği
Bölgelere Göre Arsa Pay Oranları Konut sahibi olmak, gün geçtikçe zorlaşıyor. Ülke genelinde en pahalı konutların bulunduğu şehir, İstanbul oldu. İstanbul’da konut sahibi olma hayali kuran vatandaşların işi her gün..
İmar Tadilatları Eskisi kadar Kolay Olmayacak
İmar Planları ile İlgili Yeni Çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar Kanunu kapsamında yeni çalışmaların yapılacağını, imar planı tadilatlarının zorlaştırılacağını açıkladı. Kararlar, İmarla İlgili Her Adımı Etkileyecek Çevre..
İşler Durgun Kat Karşılığı Oranı Yüzde 60a Düştü
Bostancı’da Kat Karşılığı Oranı Yüzde 60’a Düştü Kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü Bostancı’da piyasanın durgun seyrettiği, kat karşılığı oranının yüzde 60’a gerilediği ve teminat mektubu istemeyenlerin çoğaldığı görülüyor. Bostancı Deluxe Projesi..