Konut Haberleri

Konut sektörü çerisinde haber niteliği taşıyan her habere sayfamızda yer vermeye çalışıyoruz. Editörlerimiz yeni konut haberlerini çeşitli kaynaklara dayandırarak sizlere sunmaktadır. Biz bir ajans değiliz fakat en doğru haberleri size sunmak için çaba sarfediyoruz

Demir Fiyatları Kriz Yarattı
Kamuya Ait Lojmanların Satışı
“Her Önüne Gelen Müteahhitlik Yapıyor” Kriz Geliyorum Diyor!
İnşaat Ruhsatı İçin Kota Uygulansın! İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılar katlanarak artarken büyük inşaat markalarının dahi zorlanmaya başlaması ile beraber yeni bir krizin kapıda olduğu gerçeği saklanamaz bir hale geldi. Konut..
İnşaat Sektöründe Konut Satışları Ne Durumda?
İnşaat Sektöründe Konut Satışları Ne Durumda? Türkiye İstatistik Kurumu inşaat sektörüne ilişkin yeni verileri açıklamayı sürdürürken açıklanan her veri inşaat sektörünün yaşadığı gelişmeleri de gözler önüne seriyor. TÜİK tarafından açıklanan..
Kamu Bankaları Konut Kredilerinde Zarar Ediyor
Kamu Bankaları Konut Kredilerinde Zarar Ediyor Konut satın almak için ellerinde gerektiği kadar nakit para bulunmayan kişiler bunun için konut kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Konut kredisi faiz oranları her geçen..
Konutta KDV İndirimi Yeniden Gündemde
Konutta KDV İndirimi Yeniden Gündemde Konut sektöründe yaşanan durgunluğun aşılmasını sağlamak amacı ile geçici süreli olarak 2017 yılında hayata geçirilen konutta KDV indirimi yeniden sektörün gündemine girdi. Konut sektöründe yine..
İnşaat Firmalarından Konut Alırken Dikkat Edin! Tapunuz iptal edebilir!
İnşaat Firmalarından Konut Alırken Dikkat Edin! Tapunuz iptal edebilir! Yeni bir inşaat projesinden bir ev satın aldınız. Müteahhit firma, bu çalışmayı dönüşüm kapsamında bir kat sözleşmesi ile aldı, ancak binayı..
Konut Sigortaları Hangi Riskleri Kapsar
Konut Sigortaları Hangi Riskleri Kapsar Aslına bakıldığında kont kredisi eleri kapsar konusu oldukça geniş bir sorudur. Konut içinde yaşanabilecek risklere göre her firmanın verdiği teminatlar farklılık gösterebilmektedir.Burada dikkat edilmesi gereken..
Edirnenin Güncel Emlak Piyasası Nasıl?
Edirne Güncel Emlak Fiyatları Edirne’de son iki yıldır artan gayrimenkul fiyatları için Trakya Umum Gayrimenkul Danışmanları Derneği Edirne Şubesi Başkanı Serhat Çeker açıkladı. “Yeni arsalar üretilmediğinde, mevcut arsaların fiyatı 500-600..
En Çok Iraklılar Bizden Gayrimenkul Almış
Yabancılara konut satışları yüzde 82 arttış gösterdi TÜİK verilerine göre, Türkiye’de yabancılara konut satışı son 5 yılda yüzde 82,5 oranında arttı. Geçen yıl, yabancı konut satışlarındaki en yüksek artış yüzde..
Suriyelilere Konut Yapılacak Söylentisi
Suriyelilere Konut Yapılacak Söylentisi Hürriyet gazetesi Gizem Karakis, bir milletvekiline dayanan bir rapora göre; Suriyelilere kalıcı konutlar inşa etmeyi planladıklarını bildirdi. Basına kapalı yapılan toplantıda açıklama yapan milletvekili, soğuk ayların..
Şubat 2018’de kira artış oranları belli oldu!
Şubat 2018’de kira artış oranları belli oldu! 2018 için kira artış zam oranları açıklandı. Tüik Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan üretici fiyat endeksine göre kiracılar için bu ay yüzde 15.66..