Konut Hesabı Açan Bankalar Hangileri?

İnsanları hem konut almaya hem de birikim yapmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen Konut Hesabı büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu sayede ev satın almak için para biriktirmeye başlayan kişilere belirlenen kuralları yerine getirmeleri durumunda devlet desteği olanağı sağlanıyor. Peki, konut hesabı açan bankalar hangileri?

Konut Hesabı Hangi Bankalarda Var?

Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Halk Bankası ve Albaraka Türk olmak üzere hemen hemen tüm bankalar tarafından sunuluyor. Bu hesapların ortak amacı ev almak için gerekli olan peşinatın biriktirilmesi için gerekli teşvik desteğinin sağlanması olarak açıklanabilir. Açılan konut hesabı ile her ay düzenli olarak birikim yapmaya başlıyor, 3 yılın sonunda ise biriktirilen bu para tutarına göre değişen oranlarda devlet teşviği almaya hak kazanıyorsunuz.

İş Bankası Devlet Destekli Konut Hesabı

Ev sahibi olmak isteyen müşterilerine konut kredisi gibi çeşitli avantajlar sağlayan İş Bankası aynı zamanda devlet destekli konut hesabı acımasına da izin veriyor. Bunun için hesap açtırmak istediğiniz İş Bankası şubesi üzerinden kimliğiniz ile giderek başvuruda bulunmanız yeterli oluyor. Ardından açtırdığınız bu hesaba her ay belirli oranda para yatırıyorsunuz. En az 3 sene boyunca hesapta düzenli ödemelerle birikim yapan kişilere bu birikim tutarlarının yüzde 20’si oranında devlet desteği sağlanıyor. Konut hesabı en az 3 senelik en fazla 5 senelik olarak açtırılabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz