Konut Hesabı İçin 4 Yeni Destek Yolda

Konut sahibi olmayan kişilerin kendi evlerine sahip olmalarını sağlamak amacı ile birikim yapmaya teşvik etmek için konut hesabı sistemi getirilmişti. Aradan geçen zamana rağmen ne yazık ki konut hesabı hedeflenen başarıyı gösteremedi. Şimdiye kadar sadece 11 bin 348 kişinin konut hesabı açtırması ve bu hesaplarda biriktirilen paraların çok düşük bir seviyede kalması neden ile Bakanlık harekete geçti ve hesap açan kişilere yeni destekler getirilmesine karar verdi.

Hesap Açanlara Verilen Devlet Desteği Arttırılacak

Daha fazla kişinin konut hesabı açmasını teşvik etmek amacı ile yapılacak düzenlemeler ile bankadan konut hesabı açmak isteyen kişilere verilecek olan devlet desteği arttırılacak. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yapmış olduğu açıklamada getirilen uygulamanın etkisiz kaldığını belirterek sistemin etkisini güçlendirecek yeni müdahalelerde bulunacakları müjdesini verdi. Konut hesabı açan ve bu hesapta en az 3 yıl boyunca para biriktiren kişilere verilecek olan devlet desteği tutarı yükseltilecek.

Parasını Biriktirene Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Sunulacak

Para biriktirerek konut satın alan kişilere bankaların daha düşük konut kredisi faiz oranı uygulaması sağlanacak. Sistemde ne kadar uzun süre kalır ve ne kadar fazla para biriktirirseniz o kadar düşük faiz oranları ile konut kredisi desteği alınması sağlanacak. Yine sistemden yararlanarak konut satın alan kişilerin ödeyecekleri tapu harçları düşürülecek ve stopaj oranı inecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz