Konut Hesabı Uygulamasına 12 Bin Kişi Başvurdu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen, ilk evini satın alacak olan vatandaşlara yönelik olan devlet desteği, konut hesabı uygulamasına 2016 yılından bu yana 12 bin kişi başvurdu.

Toplam 60 Milyon Lira Birikti

İlk evini satın alacak olan vatandaşlara yönelik olan konut hesabı uygulaması ile vatandaşlar, 13 farklı bankada açılmış olan hesaplar ile toplamda 60 milyon lira birikim yaptı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut hesabına 5 yıl boyunca düzenli bir şekilde ödeme yaparlar ise devletten 15 bin 575 TL alıyorlar.

Uygulamadan Faydalanma Koşulları

Konut hesabı uygulaması ile devlet katkısından faydalanabilmek için gerekli olan şartlardan ilki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak oluyor. Diğer koşullar ise konut sahibi olmamak, konut hesabına en az üç yıl boyunca düzenli bir şekilde ödeme yapmak olarak sıralanıyor. Uygulamada devlet katkısından faydalanabilmek için Türkiye sınırları içerisinde yaşama şartı aranmıyor. Hesaba aylık olarak en az 259,57 TL, en fazla 2.595,7 TL yatırılması mümkün oluyor. Katılımcı, hesabın açılış tarihinde yalnızca bir kez 31 bin 149 TL’ye varan tutar yatırabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz