Konut Hesabına Katılacaklara Müjde Geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal Vergi Kanun Tasarısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni torba yasada vatandaşa verilecek destekler artacak. Detaylar burada …

Milliyet Gazetesi, Maliye Bakanı Ağbal haberine göre “Vergi yükü sabitlenerek asgari ücretin kalıcı olarak yıl içinde azalması önleniyor. Yatırım, üretim, ihracat, ar-ge, yenilik ve tasarım faaliyetleri teşvik ediliyor. İstihdamın artırılmasına yönelik kapsamlı ve güçlü teşvik mekanizmaları getiriliyor. Vergi tabanı genişletiliyor. Yatırım, üretim ve istihdamın artırılmasına yönelik düzenlemeleri içeren torba yasa tasarısı, TBMM’ye sevk edildi. ” dedi.

Konut Hesabı Devlet katkısı 2018’de Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz hafta konut hesabı için 4 yeni düzenleme yapıldı. Hükümet konut hesabı ile ilgili yenilenmeye gittiğini belirtmiştik. Konut hesabı uygulamasının daha etkin hale getirilmesi için sistem yeniden yapılandırılıyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ” Devlet katkısı  15 bin liradan 20 bin liraya kadar, devlet katkısı azami yüzde 20‘den yüzde 25‘e yükseltildi ” dedi.

Örnek olarak konut hesabınızda 50 Bin Tl birikmiş olan kişinin zamanı dolduktan sonra devletten alacağı destek 12 Bin 500 TL olacak

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz