Konut Kredilerine Ait Taksitler Ertelenebilir mi?

 

Ev satın almak günümüzde peşin para ile pek fazla mümkün olmadığı için konut sahibi olmak isteyen kişiler konut almak için yüzde 25 peşin kalan yüzde 75 ise kredili olmak şartı ile ev sahibi olabiliyor. Tabi ki çekilen konut kredisi ise taksit şeklinde çekilen bankalara geri ödeniyor. Konut kredileri kredi vadelerine göre faiz oranı belirlenmekte olup, 30 yıla kadar konut kredisi vadesi olabiliyor. Yapılan ödemelerin bazı zaman da zorlanması ve ödeyememesi mümkün bir durum olup, bu durum da ise konut kredilerinde taksit ertelenebilir mi sorusu akıllara gelmektedir. Bizde bu soruyu ve diğer detayları sizlere bildirmek amacı ile araştırmalarda bulunduk.

Konut Kredisi Taksit Erteleme

 

Konut kredileri çekilmesi durumunda verilen kredilerin karşılığın da satın alınan ev veya arsa ödemeler bitene kadar ipotek edilmektedir. Yapılan ipotek ise ödemeler bitince kaldırılmaktadır. Kredi gerek konut kredisi gerek başka bir kredi olsa da verilen vadeler de ödemelerin aylık olarak yapılması gerekmektedir. Tabi ki konut kredilerinde ödemeler normalin üzerinde olurken, bunun için yapılan ödemeler de bazı dönemler de vatandaşlar zorluk çekebilir. Bu durum da ise konut kredisi taksit erteleme konusu gündeme gelmekte olup, bunun mümkün olup, olmadığı merak edilmektedir.

Konut kredisi taksit erteleme olur mu konusunda böyle bir durum mümkündür. Sadece daha öncesinden bankaya bunun bildirilmesi gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz